23.39 A JE KONEC!

Jamieho Culluma hudba baví a tu radost dokázal přenést na každého. Běhal po pódiu, střídal různé nástroje… Poslední píseň sborově zazpívalo publikum a zpívalo ještě dlouho po Jamieho odchodu. Tečka jak se patří! (Michal)

A my se tímto taky loučíme. Přejeme všem dobrou noc a těšíme se zase za rok, ve stejném termínu (-:, na Colours of Ostrava 2014!

Také dnes vám redaktoři Moravskoslezského deníku přinášeli postřehy z dění v areálu Dolní oblasti Vítkovic, jako tomu bylo v předešlých dnech - více zdeMáte jiný názor než oni? Podělte se také vy s našimi čtenáři o své názory, postřehy, dojmy… Psát je můžete do komentářů na naší facebookové stránce, do diskuzí u článků nebo na e-mail web.msdenik@denik.cz.

22.08 / Česká spořitelna stage - Jamie Cullum

Jamie valí od počátku. Uprostřed první písně do mikrofonu zařval Banik p*čo! (Martin)

22.03 / Jdeme do finále

"Poprvé nám na festivalu nepršelo! Děkujeme tam nahoru," řekla z pódia Zlata Holušová na rozloučenou. Slíbila, že příští rok se můžeme těšit na Colours ve stejném termínu, takže si to už můžete poznačit do diáře (-: A už je na pódiu Jamie Cullum… (Martin)

21.59 / ArcelorMittal stage - Devendra Banhart

Tak ArcelorMittal scéna to má taky za sebou a já tu právě zhlédl pro mě nejlepší koncert této stage. Devendra Banhart předvedl na kouzelně nasvíceném pódiu výborný písničkářský výkon. Sám působil velmi civilně a příjemně. Na závěr zahrál píseň na přání, kterou pojal jako písňovou koláž. Příjemné překvapení. (Michael)

21.17 / Agrofert Fresh stage - Boris Carloff

Držitel ceny Apollo za nejlepší desku minulého roku zakončil letošní scénu Agrofert Freh skvěle. Boris Carloff s kapelou zaujal nejen psychedelickou hudbou, ale také klipy promítanými na plátně za jeho zády. Za mě tato stage letos s přehledem zvítězila, jednak interprety a jednak atmosférou. (Michael)

20.42 / Česká spořitelna stage - Tomahawk

close Colours of Ostrava 2013. Česká spořitelna stage - Tomahawk zoom_in

Tomahawk spustili pořádný hudební nářez. Mělo to být rockové tornádo a skutečně bylo. (Martin P.)

20.11 Areál Dolních Vítkovic

Na tvářích mnoha účastníků je patrná únava ze čtyř festivalových dní. Občerstvují se ve stáncích, sedí na lavičkách či v trávě a sbírají síly na velký závěr s Jamiem Cullumem. (Martin P.)

close Colours of Ostrava 2013. Siesta v trávě. zoom_in

19.49 / ArcelorMittal stage - Rokia Traoré

Z koncertu malijské zpěvačky Rokia Traore jsem stihl pouze druhou polovinu. Škoda, jak se zdálo, uvolňující africké rytmy byly pro již znavené návštěvníky festivalu to pravé (-: (Michael)

19.23 / Agrofert Fresh stage - Maria Peszek

Maria Peszek dohrále, dnes zatím s největšími ovacemi. Nezdržovala se příliš komunikací s publikem. To obstarávala její živelná hudba a zvlášť její podmanivý, strhující projev na pódiu. (Michael)

18.46 / Agrofert Fresh stage - Maria Peszek

Na Mariu Peszek dorazil snad každý, kdo na festivalu umí Polsky. Publikum je početné, nejvíce je tu ale slyšet polština (-: Zpěvačka, skladatelka a herečka zatím předvádí energický rockový výkon. (Michael)

close Colours of Ostrava 2013. Nedělní večer. zoom_in

18.01 /Česká spořitelna stage - Wilaya 49

Wilaya 49, hip hop z Francie s velkou příměsí afriky roztančil hlavní scénu. Ale na to, že se tento koncert prakticky s ničím (až na Luno) nekryje bych tu opět čekal více lidí. Kde jsou všichni? (-: Klávesista měl velmi zvláštní outfit. S ílou mikinou se špičatou kapucí připomínal člena ku klux klanu. Zajímalo by mne, zda-li to byl záměr, či nikoliv… (Michael)

17.35 / Dětská scéna ČPZP

Plno dětí a zábavy je i na Dětské scéně ČPZP.  Podívejte se (-: (Martin)

close Colours of Ostrava 2013. Dětská scéna ČPZP zoom_in

16.57 / Agrofert Fresh stage / Botanica

Na lidech už je přece jen znát únava. Hudba Botanicy zní výborně, je velmi energická, přesto trvá dlouho, než se tu "rozjede" trochu živější atmosféra. Menší počet lidí v publiku opět zřejmě způsobilo další velké jméno na jedné z hlavních scén - Radůza. (Michael)

16.11 / Radegast Czech stage - Květy

Poprvé jsem Květy viděl na Colours před dvěma lety a od té doby jsou mou nejoblíbenější českou kapelou. I dnes by si zasloužili větší publikum. Možná to pro někoho byla těžká volba, na hlavní stage zrovna hrál Vojta Dyk, kde byli naopak snad všichni (-: Musím ale přiznat, že Květům v čele s charismatickým M.E. Kyšperským sluší více kluby. Možná, slyšet je v Gongu, by byl jiný zážitek.

Jinak areál Dolní oblasti Vítkovice se zdá být snad ještě rozpálenější než předešlé dva dny. Příjemné osvěžení nabízí hasičské auto rozstřikující vodu, bohužel je jen jedno. (Michael)


Postřehy pro vás během festivalu připravovali Michael Cron, Martin Maceček, Martin Pleva, Jakub Malchárek a Břetislav Uhlář.
Další ucelené informace z festivalu přineseme také v pondělním tištěném vydání Deníku.

Colours of Ostrava 2013 v číslech:

Festival Colours of Ostrava letos navštívilo zhruba třicet tři tisíc lidí. To je méně než Festival v ulicích, který navštívilo čtyřicet tisíc lidí.

Lidí s těžkým zdravotním postižením zavítalo na festival 265, dětí pod sto čtyřicet centimetrů přišlo přes tisíc.

Ve stanovém městečku, zhruba tři sta metrů od areálu, složilo na noc hlavu 5800 návštěvníků, dalších pět set pak přespávalo v Landek Parku v Ostravě-Petřkovicích.

Navštivte Kavárnu Deníku: Čtení, malování, soutěže…Také poslední den festivalu má Kavárna Deníku pro děti i dospělé připravený bohatý program.

Najdete nás poblíž spojovací uličky mezi hlavní a druhou festivalovou scénou. 

Pohodovou atmosféru festivalu umocnil unikátní areál Dolní oblasti Vítkovic, který fascinoval převážně cizince, ale také letní počasí. To letos poprvé v historii festivalu vyšlo na jedničku.

Colours of Ostrava ale není jen o hudbě, například na prohlídku vítkovické Vyoké pece číslo jedna vyjely do nedělního poledne tři tisíce lidí a zhruba další tisícovka si prohlédla areál U6.

Největší úspěch slavily headlineři festivalu Sigur Rós, Damien Rice, The XX, Dub FX, ale třeba i Wanastowi Vjecy, Xindl X nebo třeba Markéta Irglová. 

Pro zajištění elektřiny bylo nataženo jedenáct kilometrů kabelů, použito sto deset rozvaděčů a o distribuci energie se staralo třiadvacet centrál.

Kapely si od organizátorů festivalu vyžádalo používání dvaatřiceti aut.

Redaktoři Moravskoslezského deníku pro vás každý festivalový den přinášeli postřehy z odpoledního a večerního dění v areálu Dolní oblasti Vítkovic - podívejte se na jejich reportáže z jednotlivých festivalových dnůReportáž včetně velké fotogalerie a videoukázku atmosféry ze sobotního vystoupení Wanastových vjecí najdete zde.

Café Deník: Čtení, malování, soutěže…

Také poslední den festivalu má Kavárna Deníku pro děti i dospělé připravený bohatý program.

Už ve 14 hodin bude pokračovat literární čtení a třetí vítězka soutěže Nepiš do šuplíku Zofie Žejdová představí svou povídku Tajemství opuštěného kláštera.

TIPY DENÍKU NA DNEŠNÍ DEN:

Tomahawk (Česká spořitelna stage) 19.45 hodin

Proslavená americká skupina vystoupí s Mikem Pattonem a novým vydařeným albem Oddfellows.

Jamie Cullum (Česká spořitelna stage) 21.45 hodin

S novým albem Momentum se vrací na Colours klavírista a zpěvák, který už v Ostravě účinkoval v roce 2009 a nadchl zdejší publikum.

Rokia Traoré (ArcelorMittal stage) 18.45 hodin

Nejvzrušivější a nejnaslouchanější hlas moderní africké hudby. Zpěvačka, skladatelka, hudebnice a tanečnice z Mali.

Devendra Banhart (ArcelorMittal stage) 20.45 hodin

Americký písničkář, respektovaný výtvarník a vůdčí postava freak folku, který vydal řadu znamenitých alb.

Porno para Ricardo (ArcelorMittal stage) 14.00

Kubánská punková kapela, která na „Ostrově svobody" patří kvůli své kritice Castrova režimu k zakázaným umělcům je považována za jeden z nejviditelnějších příkladů nesouhlasu mladé ostrovní generace s Castrovým režimem.

Úplný program najdete na: www.colours.cz/program/

close zoom_in