Teď už ale i my musíme jít spát. On-line přenos z třetího dne Colours of Ostrava je tímto u konce. Budeme se těšit zase zítra odpoledne u naší poslední on-line reportáže z neděle. Dobrou noc! (-:

2.10 /Česká spořitelna stage - Balkan Beat Box

Tohle bylo trochu o něčem jiném, ač už hrubě po dvanácté hodině, dokázal rtuťovitý frontman Tomer Yosef s kapelou za zády rozproudit i toho nejospalejšího diváka. Balkan Beat Box dneska zachránili čest hlavní stage. (Michael)

0.58 / ArcelorMittal stage - The xx

The xx jistě potěšili své početné fanoušky, kteří na ně dorazili na Colours. Jestli si našli nějaké nové, nevím. Jejich hudba byla na hodinu po půlnoci příliš uspávající. (Michael)

23.37 /Agrofert Fresh stage - Dr Meaker

Dr Meaker byli úžasní, dokonce dali přídavek. Elektronická hudba a Agrofert Fresh stage prostě dneska vedou! Naopak při cestě na ArcelorMittal stage jsem kolem sebe slyšel dost často povzdechy nad The Knife. Že bych nebyl jediný, kdo se s nimi hudebně minul? (Michael)

22.49 /Agrofert Fresh stage - Dr Meaker

Slova našeho kolegy potvrzuje i postřeh čtenáře:

Aktuálně z Agrofert: Vedle sebe tu tančí mladší i starší ročníky, jako by už ani neměl přijít ještě zítřek (-: Žije to tady! Adam

22.43 /Agrofert Fresh stage - Dr Meaker

I když jsem byl na The Knife hodně zvědavý, po pár minutách nepochopení jsem to vzdal. Na Agrofert fresh stage se hraje drum'n'bass. Dr Meaker jsou skvělí, výborná je tu i atmosféra, snad ještě lepší, než u Submotion Orchestra. (Michael)

22.39 / ArcelorMittal stage - Wanastowi Vjecy

Staré hitovky Wanastovek udělaly radost i mladší generaci (-: Show plná sentimentálních skladeb několikrát rozezpívala publikum. (zvyšuje skóre v "mači" Wanastowy Vjecy vs. Zrní kolega Jakub)

22.32 /Česká spořitelna stage - The Knife

Wanastovky skončily. Moře lidí pluje z ArcelorMittal stage k plné hlavní scéně. Tahákem je sourozenecké duo The Knife ze Švédska. (Martin P.)

A máme tady první názorový střet kolegů: Zrní vs. Wanastovky (-:  Co myslíte vy?

21.59 / ArcelorMittal stage - Wanastowi Vjecy

Hity Wanastovek jsou nesmrtelné (-: Výborně komunikují s publikem, které jede na jejich vlně. (Martin P.)

21.57 / Radegast Czech stage - Zrní

Wanastovky jsou už přece jen trochu minulost. Naopak Zrní jsou budoucnost a zní sakra dobře! Pětice kladenských rodáků, Objev roku 2012, předvedla na zaplněné Radegast stage výkon světových parametrů. Tolik lidí jsem na Radegastu ještě letos - alespoň já - neviděl (-: (Michael).

21.22/ Nová Karolina stage - David Koller and band

Vrcholí Festival v ulicích. U Nové Karolíny zní velké hity Davida Kollera. Je jako obvykle vynikající, ale atmosféra Colours of Ostrava tady zkrátka schází. (Martin M.)

21.20 / ArcelorMittal stage - Wanastowi Vjecy

Wanastowi Vjecy začínají svou show! Na ArcelorMittal stage je nabito. Začíná jeden z velkých koncertů dnešního večera. (Martin P.)

21.09 / Agrofert Fresh stage / Submotion Orchestra

close Colours of Ostrava 2013. Agrofert Fresh stage zoom_in

Submotion Orchestra z Anglie přivezli uhrančivou a přesto energickou elektrickou hudbu v čele s éterickou zpěvačkou Ruby Wood aspirující na titul Miss Colours. Bez problémů by jistě zvládli i větší stage. (Michael)

20.27 /Česká spořitelna stage - Tiken Jah Fakoly

Tiken Jah Fakoly servíruje nekompromisním chraplákem reggae. A to prosím z Pobřeží slonoviny! Tam jej berou za nástupce Boba Marleye. Vynikající… (Martin M.)

20.11 / Gong Vítkovice stage - Mich Gerber

Sledoval jsem půl koncertu Miche Gerbera na obrazovce před Gongem. Hráč na kontrabas předváděl výkon, pro který mě napadá jediné slovo - hypnotizující. Jen škoda, že se občas sekl obraz i zvuk. (Michael)

19.54 /ArcelorMittal stage - Acoustic Africa

Kdo dorazil na Acoustic Africa dostal přesně to co čekal. Emotivní a rytmickou černošskou paletu rytmů v nej kvalitě! Tohle stálo určitě za to! (Martin M.)

19.01 / Česká spořitelna stage - Movits!

Movits! hráli na hlavní stage místo Skip The Use, kteří nemohli vystoupit kvůli nemoci frontmana - více zde. Dva rapující Švédové v doprovodu saxofonu a pozounu předvedli dobrý výkon, na letošní barvy však přesto průměrný. Včera v podobný čas s podobnou hudbou bavil  Dub FX mnohem víc - více zde. (Michael)

18.59 / Kavárna Deníku

"Opět se nám to tu plní, ale dobrých lidí není nikdy dost," říká manažerka distribuce Deníku Leona Mývaltová, takže neváhejte! Jestli hledáte oázu klidu, abyste mohli plni síly opět vyrazit do vln hudby a zábavy, navštivte i vy Caffé Deníku (-:

close Barevný Colours of Ostrava 2013 zoom_in

18.47 / Areál Dolní oblasti Vítkovic

Je prima sledovat a poslouchat lidi, kteří jsou v Ostravě poprvé, a baví se spolu o tom, jak je areál Dolní oblasti Vítkovi fascinující a dodává Colours jedinečnou atmosféru. Ta je opět i díky krásnému počasí velmi pohodová. (Martin P.)

18.10 / Gong Vítkovice stage, Dhafer Youssef

I kdyby byla scéna v Gongu jediným důvodem pro přesunutí celého festivalu do Dolní oblasti Vítkovic, byl by to důvod dostatečný. Opět je to perla Colours. Na decentně nasvíceném pódiu přiváděla pětice muzikantů diváky k úžasu, zvláště samotný Youssef svými pěveckými schopnostmi. Po zásluze se mu dostalo ovací ve stoje. (Michael)

V příjemném prostředí Gongu by se dal strávit celý festival, jen by se to krapet prodražilo, dodává se smíchem kolega. Co myslíte vy?

16.59 / Gong Vítkovice stage, Dhafer Youssef

Na poslední chvíli se mi letos povedlo zarezervovat si místo v Gongu na Dhafera Youssefa. Z kapacity 1500 zbývá už jen 15 míst. Já už jsem uvnitř tohoto jedinečného prostoru a těším se na stejně skvělý zážitek, jako při loňském vystoupení Ibrahima Maaloufa. (Michael)

Postřehy z festivalu pro vás připravují Michael Cron, Martin Maceček, Martin Pleva, Jakub Malchárek a Břetislav Uhlář.Další ucelené informace z festivalu přineseme také v pondělním tištěném vydání Deníku.


15.21 / Kavárna Deníku - Literární čtení

Už v 15 hodin se v Kavárně Deníku představila další vítězka soutěže Nepiš do šuplíku Liz Nováková svou tvorbu - konkrétně báseň Lovestory z Karlína. Jak Deníku s úsměvem prozradila, v současné době už se karlínská love story nekona (-: Zítra ve 14 hodin se svou povídkou Tajemství opuštěného kláštera představí Zofie Žejdová.

Přijďte nás navštívit do Kavárny Deníku. Nabízíme výbornou kávu i zábavu (-:

close Přijďte nás navštívit do Kavárny Deníku. Nabízíme výbornou kávu i zábavu (-: zoom_in

Chcete i vy navštívit Kavárnu Deníku? Najdete nás poblíž spojovací uličky mezi hlavní a druhou festivalovou scénou.Pro děti jsou připraveny omalovánky, ale i populární malování na obličej. Dospělí si zde zase mohou vyzvednout hrací kartu Radegastu a na ni pak musí v pivních stanech nasbírat tři razítka. Z vyplněných a odevzdaných karet se pak losují výherci kuponů na pivo zdarma a dalších cen.

Celou reportáž a hlavně spoustu fotografií z pátečního dění v areálu Dolní oblasti Vítkovic z Colours of Ostrava 2013 najdete zde

TIPY DENÍKU NA DNEŠNÍ DEN:

The Knife (Česká spořitelna stage) 22.15 hodin

Tajuplné a s nikým jiným nesrovnatelné duo ze Švédska patří k nejoriginálnějším a nejvlivnějším tvůrcům elektronické hudby současnosti.

Acoustic Africa (ArcelorMittal stage) 19 hodin

Tři mimořádné zpěvačky Dobet Gnahoré a Manou Gallo z Pobřeží slonoviny a Kareyce Fotso z Kamerunu v jedinečném projektu za doprovodu exotických nástrojů.

Dhafer Youssef (Gong Vítkovice stage) 17 hodin

Tuniský hráč na loutnu oud s nezaměnitelným hlasem. Hraje jazz, hudbu po svém, dovede svým projevem dokonale posluchače uvolnit.


OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULÝMI DNY

Zatímco vloni navštívilo festival rekordních 31 500 lidí, letos by jich mohlo být ještě více.

Už proto, že areál v Dolní oblasti Vítkovic v pátek navštívilo, jak nám sdělili pořadatelé, přes dvaadvacet tisíc návštěvníků.

Návštěvnice z Polska: „Industriální prostředí mě fascinuje, je protipólem mého rodného Krakova"

Tisíce návštěvníků nejenom z naší vlasti, ale také z Polska, Slovenska nebo z Belgie, Německa či Velké Británie si užívá dvanáctý ročník festivalu Colours of Ostrava, který v neděli vyvrcholí v Dolní oblasti Vítkovic.

„Letos jsme dorazili s přítelem už podruhé. Industriální prostředí mě fascinuje, je protipólem mého rodného Krakova. Ale ta plejáda účinkujících je fantastická. Zatím mě nejvíce uchvátil islandský trojlístek Sigur Rós, ale těším na sobotní show švédské skupiny The Knife. Je to velmi pohodový festival," svěřila se nám včera vpodvečer vysokoškolačka Anna Buslowská z Krakova.

„Přijela mi sestra z Německa, dlouho jsme se neviděly, lepší dárek jsem jí nemohla nabídnout než ji pozvat na Colours of Ostrava," sdělila nám paní Hanka z Ostravy, která spolu se svou sestrou spěchala na vystoupení Damiena Ricea.

close Colours of Ostrava 2013. zoom_in

Café Deník: Čtení, malování, soutěže…

close Colours of Ostrava. Kavárna Deníku je to pravé místo pro odpočinek zoom_in Festivalový areál v Dolních Vítkovicích zaplnily hned první den tisíce návštěvníků pestrobarevného festivalu Colours of Ostrava. Mnoho z nich zamířilo i do Kavárny Deníku napravo od hlavní scény.

Pro děti jsou tam totiž připraveny omalovánky, ale i populární malování na obličej.

Dospělí si zde zase mohou vyzvednout hrací kartu Radegastu a na ni pak musí v pivních stanech nasbírat tři razítka. Z vyplněných a odevzdaných karet se pak losují výherci kuponů na pivo zdarma a dalších cen. Další bod programu v Café Deník pak přinesla soutěž Nepiš do šuplíku.

Včera odpoledne přečetl návštěvníkům Colours svou povídku s názvem Dovolená s tchyní autor Roman Polák - více zde.

Dnes v 15 hodin se představí Liz Nováková s básní nazvanou Lovestory z Karlína.

Zítra ve 14 hodin pak představí Zofie Žejdová svou povídku Tajemství opuštěného kláštera.


close zoom_in