Sedmnáctý ročník nejen hudební přehlídky v Dole Hlubina se chýlí ke konci. Poslední den nabídne legendu z Jamajky Grace Jones, norského producenta a DJe Kyga a nejstaršího syna Boba Marleyho Ziggyho, který dál šíří lásku a míru.

Z menších zahraničních kapel za poslech stojí německá popová diva Lilly Among Clouds či rovněž popový Nick Mulvey z Británie. Perskou klasickou hudbu přiveze Alireza Ghorbani a z Islandu dorazí s elektronikou GusGus.

Z české scény se mohou návštěvníci těšit na chlapce z Prahy 5 Mig 21, Kafka Band spisovatele Jaroslava Rudiše, kterého si mohou fanoušci užít také na dvou diskusích, a na rapera a textaře Otakara Petřinu mladšího známějšího pod přízviskem Marpo s jeho kapelou TroubleGang, se kterou nedávno vyprodal O2 arenu. Colours letos nabídly i kvalitní divadelní produkci. Tu v sobotu zakončí Jaroslav Dušek se svou kultovní hrou Čtyři dohody.

close Colours of Ostrava 2018 v Dolních Vítkovicích, pátek 20. července 2018. info Zdroj: Deník / Pavel Sonnek zoom_in

Kdo ve středu do Ostravy přijel na hvězdného Phar- rella Williamse a očekával, že zahraje svoje radiové hity, mohl být nemile překvapený až zklamaný. Útěchou takových posluchačů může být alespoň jedna světlá výjimka, a to megahit Get Lucky, který interpret nahrál s kapelou Daft Punk. Na Happy bohužel nedošlo. Paradoxně si ji někteří mohli užít reprodukovaně na diskotéce o pár metrů dál. Ani playback show moc nepřidal.

Naopak předešlé vystoupení britského mladíka George Ezry dokázalo dav strhnout. Skromný sympaťák hází úsměvy i historky o vzniku písní, a působí tak že ke slávě přišel tak nějak náhodou. Jeho show gradovala a bavila i díky sehrané kapele a dechové sekci.

Příjemným překvapením byla parta pěti jižanských rockerů z Alabamy, kterou zdobila soulová zpěvačka v hippie stylu s hlasem Janis Joplin. Banditos na menší Drive stagi to pořádně rozbalili. Jejich set měnil žánr každým okamžikem.

close Hudební festival Colours of Ostrava 2018 v Dolní oblasti Vítkovice, 19. července 2018 v Ostravě. Na snímku kapela Kaleo. info Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň zoom_in

Čtvrtku kralovali bluesrockeři Kaleo s charismatickým zpěvákem i hitmaker Jaroslav Uhlíř, který publikum vzal na výlet do dětství.

close Hudební festival Colours of Ostrava 2018 v Dolní oblasti Vítkovice, 19. července 2018 v Ostravě. Na snímku Jaroslav Uhlíř. info Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň zoom_in

Fotogalerie: Colours of Ostrava 2018

Tipy Deníku
Česká spořitelna stage
17.00 Mig 21
21.45 Grace Jones
00.30 Kygo

ArcelorMittal stage
20.15 GusGus
23.00 Ziggy Marley

Fresh stage
15.00 Lilly Among Clouds
19.15 Nick Mulvey

Cylinders Gong stage
12.00 Jaroslav Dušek: Čtyři dohody
22.30 Kafka Band: Amerika

Drive stage by MINI
20.15 Holy Moly & The Crackers