Turné volně naváže na koncertní projekt z jara loňského roku, kdy Koller odehrál vyprodané koncerty s komorním tělesem Agon Orchestra.

„Úžasný a nečekaný návrat k folku a k hudebním kořenům jsem vnímal kdysi s Nirvanou a jejím slavným unplugged koncertem. Už tehdy jsem měl touhu si to někdy také zkusit. Zatím jsme vždy hráli elektricky, sice třeba s orchestrem, ale úplně akusticky ještě nikdy. Teprve teď poprvé pojedeme koncerty bez rudých oček Maršálů," říká David Koller.

Staré pecky i novinky

Playlist vystoupení v českých a moravských divadlech bude těžit především z repertoáru Kollerbandu, hlavně z písní, které Kollerband natočil ve studiu jako session unplugged a které jsou fanouškům k dispozici ke stažení na webu clickmusic.cz.

„Vedle věcí Kollerbandu zahrajeme také akustické verze písní z mých sólových alb i z repertoáru kapel, ve kterých jsem působil," dodává bývalý člen Lucie, Jasné páky, Žentouru nebo Pusy.

Na jarní akustické turné vyrazí zpěvák, bubeník a kytarista David Koller se svou dlouholetou doprovodnou kapelou ve složení Tomáš Marek a Adam Koller (oba bicí a perkuse), Michal Pelant (kytara, zpěv), Michal Nejtek (piano) a Marek Minárik (akustická basa).

„Půjdeme hodně na dřeň a chceme také více improvizovat. Moc se na to těším," dodává David Koller.

Přehled koncertů

27. února / Ostrava

28. února / Brno

2. března / Příbram

16. března / České Budějovice

19. března / Praha

25. března / Tábor

5. dubna / Hranice na Moravě

6. dubna / Klatovy