Dechová harmonie Janáčkovy konzervatoře v Ostravě představí pod taktovkou svého dirigenta a výborného pedagoga Karla Brii deset tanců různých skladatelů, mezi nimiž nebudou chybět díla Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Rudolfa Kubína, Jindřicha Pravečka, Miroslava Juchelky, Karla Pádivého, Zbyška Bittmara a daších autorů.

Dechová harmonie patří k nejúspěšnějším hudebním tělesům nejenom v rámci Janáčkovy konzervatoře, ale také celé České republiky. Prestižní ocenění na domácích soutěžích jsou toho důkazem. Dirigentská osobnost Karla Brii vtiskla tomuto studentskému hudebnímu seskupení pečeť muzikantské originality, která nese své ovoce. Sám Karel Bria, někdejší hornista orchestru ostravské opery a Janáčkovy filharmonie, který rovněž spolupracoval dlouhá léta s velkým dechovým orchestrem Májovák v Karviné, připravuje nyní pro studentský orchestr velmi podnětnou dramaturgii, která má velmi dobrý ohlas u posluchačů.

„Těším se na dnešní koncert, bude samozřejmě velmi náročný, ale už výběr autorů by mohl přitáhnout do hlediště řadu milovníků hudby,“ říká skromně Karel Bria, jenž hudbě zasvětil už více než půl století svého dosavadního života. A má nesmírnou radost, že jeho bývalí žáci, k nimž patří Lucie Možná, Aleš Kománek, Petr Lichnovský či Zdeněk Smolka, se velmi dobře uplatňují jako dirigenti.