Už přívlastek „nad Ostravou" naznačuje, že umístění Vily na Landeku na kopci nad Hornickým muzeem v Ostravě-Petřkovicích nabídne vedle netradiční divadelní kulisy i něco navíc.

„Myslíme si, že si toto místo si zaslouží návrat na kulturní mapu regionu. Proto jsme se rozhodli právě tady uspořádat divadelní festival, který už nosíme dlouho v hlavě. Vždyť půvab zahrady vily a výhled z tohoto místa inspiroval už například světoznámého malíře Oskara Kokoschku k namalování vzácného obrazu Moravská Ostrava II. A historie i umění zde kráčelo už před neuvěřitelnými 22 000 lety osadou lovců mamutů! Místo tedy zřejmě nemá na mapě Ostravska konkurenci a velký kulturní festival si jednoznačně zaslouží," nadšeně prozrazují pořadatelé festivalu. A připomínají nález světoznámé sošky Petřkovické či Landecké Venuše nedaleko Vily na Landeku.

Vladimír Polák na snímku z show Tři Tygři v 7 láskyplných pádech Honzy Dědka v Gongu druhý zleva. Vedle něj kolegové (vlevo) Štěpán Kozub a Robin Fero. Úplně vpravo Albert Čuba.
Vladimír Polák: Sen noci svatojánské? Jedno úžasné setkání za druhým

„Chceme tuto nádhernou lokalitu přímo nad Ostravou využít, pořádáme proto divadelní festival, kde se objeví velké filmové a televizní herecké hvězdy. Během čtyř představení v srpnu nabídneme kvalitní, ale odlehčenou komediální tvorbu v čele s takovými hereckými esy, jakými jsou Veronika Freimanová, Rudolf Hrušínský, Jana Švandová, Karel Heřmánek st., Zdeněk Žák, Ljuba Krbová, Adrian Jastraban a další," dodávají.

Představení proběhnou vždy od osmi večer na venkovním pódiu Amfiteátru nad Ostravou od 20. do 24. srpna. Uvedeny budou divácky oblíbené hry pražských divadel „Miluji Tě, tak se měj", „Kvartet", „Tři muži na špatné adrese", a jako závěrečný kousek k areálu Vily na Landeku více než příhodné představení „Caveman".

„Věříme, že obohatíme prázdninový kulturní život nejen Ostravanů, ale i těch, kteří se rozhodnou toto nádherné místo objevit. Slíbit pak můžeme i skvělý catering z místní produkce a také originální překvapení, které máme připraveno ke každému představení zvlášť," srdečně zvou pořadatelé, kteří tak trochu napínají představivost diváků a slibují, že to ještě zdaleka neprozradili vše. Vstupenky mohou divadelní fanoušci již nyní zakoupit v síti Ticketportál, případně najdou odkaz na koupi vstupenek i další informace k představením na stránkách Vily na Landeku. Na představení je omezená kapacita a cena vstupného je od 399,- Kč včetně všech poplatků.