V pátek 1. o víkendu bude zavřeno, stejný model platí pro následující týden se státním svátkem v pátek 8. května. Lidé mohou v prodejní pasáži divadla vracet zakoupené vstupenky na představení, která byla kvůli pandemii koronaviru zrušena. 

Sbor devíti lidí a sólistů souboru nahrává v Divadle Antonína Dvořáka Kaťušu pro partnerské město Volgograd, 29. dubna 2020 v Ostravě.
OBRAZEM: Tak trochu jiná oslava výročí konce války, v Ostravě vzniká nová Kaťuša

„S největší pravděpodobností budeme nuceni sezonu ukončit bez diváků. Od května rozběhneme zkoušky inscenací tak, abychom mohli nabídnout plnohodnotný program od září 2020. Premiéry, které se měly uskutečnit v letošní sezoně, budou přesunuty do sezony následující. V současnosti intenzívně pracujeme na novém plánu pro sezonu 2020/2021 a informace včas zveřejníme,“ uvedl Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského.

Ten zve veřejnost alespoň do Divadla pod rouškou. Záznam opery Hamlet s držitelem Thálie Thomasem Weinhappelem uvidí diváci on-line ve čtvrtek 30. dubna.

V pátek 1. května se uskuteční živé vysílání Petra Kubaly z Divadla „12“. Hosty budou Roman Harok ze souboru operety/muzikálu, baletka Anna Knollová a herci činohry NDM Jan Fišar a Tomáš Jirman. V sobotu 2. května bude odvysílán záznam operety Offenbachovy Krásné Heleny.

Systém a webová aplikace, které umožní zhruba pěti tisícům dobrovolníků z Moravskoslezského kraje přihlásit se na plošné testování na koronavirus, jsou připraveny.
Plošné testování v Ostravě startuje, kraj testoval úředníky, teď půjde veřejnost
Jedna z parkovacích zón v centru Ostravy, kde bylo v rámci koronavirových opatření dočasně volné parkování. Od úterý 28. dubna 2020 zde mohou parkovat opět výhradně držitelé karet R a A.
Volné parkování v Ostravě skončilo. Opět platí zóny, závory půjdou dolů