Ostravské Divadlo loutek (DLO) chystá na sezonu 2020/2021 celkem čtyři premiéry. Odstartuje ji odloženou premiérou pohádky o zvídavé Myšce. Divákům nabídne i veselou klauniádu s názvem Pan Panpán, která zpracovává téma života v karantény.

První premiérou bude 25. září hudební pohádka s názvem Utíkej, myško, utíkej!, která vypráví příběh o malé Myšce s velkými starostmi. Tato pohádka, složená z několika příběhů z knih Petra Horáčka, je určena dětem od tří let.

close Utíkej myško. info Zdroj: DLO zoom_in

Režie se ujme Václav Klemens, který se zhostí i vánoční inscenace s názvem Vánoční hra aneb O tom slavném narození. Ta se divákům představí 28. listopadu na hlavní scéně DLO a přinese jim klasický příběh o narození Ježíška psaný současným jazykem.

Klauniáda Pan Pánpán odstartuje 26. února druhou polovinu sezony. „Pohádková groteska reflektuje situaci, kterou jsme si nedávno všichni prošli. Epidemie koronaviru a nouzový stav vstoupil do našich životů a vybočil nás z našich zvyklostí a stereotypů. Naše pohádka bude hledat v takové situaci to dobré a pozitivní,” řekl Klemens, jenž je autorem hry.

Na jaro si divadlo pro návštěvníky připravilo oblíbený příběh Michala Čunderleho o vose Marcelce v podání režiséra Martina Tichého. Inscenace Jak byla vosa Marcelka ráda, že je vypráví příběh o vose Marcelce, která nemá křidélka a létá s invalidním letadélkem. Diváci od čtyř let se na ni mohou zajít podívat 14. května.

V průběhu sezony se mohou diváci těšit na mimořádné akce, například Noc divadel, Jarní putování divadlem, Den dětí nebo oblíbené Pimprléto.

Světlana Nedvědová