Příběh Malé čarodějnice a jejího věrného kamaráda havrana Abraxase znají tuzemští diváci především díky animovanému seriálu z roku 1984. Aktuální adaptaci knihy německého spisovatele Otfrieda Preusslera zpracoval umělecký šéf divadla Václav Klemens. Představení se zaměřuje na roční vývoj z malé drzé holky v čarodějnickou slečnu.

Z drzé holky dobrá čarodějnice

“Inscenace vypráví o dospívání malé čarodějnické holky a že být dobrou čarodějnicí může znamenat dvě úplně odlišné věci. V našem podání tento příběh dostává zejména ve svém vyústění velice lidský rozměr. A to se mi na tom líbí, ta možnost nabídnout malému divákovi zábavné epizody se superschopnostmi malé čarodějnice a zároveň učinit příběh poznáním, že to největší kouzlo v žádné čarodějnické knize nenajdete," doplňuje umělecký šéf divadla.

Kromě Malé čarodějnice a havrana Abraxase se na scéně objevují i další postavy z knižní předlohy, jako například hlavní čarodějnice, hajný, další havrani nebo sněhulák. Pestré střídání ročního období vyjádřené stínohrou (pršení, padání listí nebo ohňostroj) vtáhne přímo do děje. Ačkoliv je divadelní představení doporučováno od tří let, v hledišti se během premiéry našli starší, ale i mladší diváci.