Koncert Jaromíra Nohavici k slavnostnímu otevření Trojhalí.

Jeho rekonstrukce trvala téměř dva roky a vyžádala si náklady ve výši 170 milionů korun bez DPH. Nové ostravské náměstí pod střechou má rozlohu 4500 metrů čtverečních a kapacitu ve vnitřních prostorách 4800 lidí.

Vzhled objektu sestávajícího kdysi ze dvou hal elektrocentrály a elektrické ústředny se zvenčí nezměnil, zato vnitřní prostory nyní nabídnou veřejnosti možnost pořádat různé kulturní, sportovní a jiné společenské akce.

„V ústředně se nachází sportovní hala s dvěma hřišti a kavárna, v podzemní pasáži, která obě stavby propojuje, jsou připravena jak prodejní místa, tak šatny a toalety. Po široké rampě pak lidé vstoupí do prostor elektrocentrály, které svou velikostí odpovídají rozměrům Masarykova náměstí," popsal své dílo architekt Josef Pleskot.

Koncert Jaromíra Nohavici k slavnostnímu otevření Trojhalí.

Festival v ulicích je za dveřmi

V následujících dnech budou v Trojhalí připravena dvě pódia pro Festival v ulicích. Sportoviště se veřejnosti oficiálně otevře až první srpnový den.

„Máme pro návštěvníky připraveno takové malé překvapení v podobě šesti badmintonových kurtů a v tom, jak jsme je pojmenovali. Budou se jmenovat Kurt Gebauer, Kurt Vonnegut, Courtney Love, Courtney Cox, Kurt Russell a Kurt Cobain. Právě architekt a sochař Kurt Gebauer bude jedna z osobností, která se na slavnostní zahájení dostaví," uvedl obchodní a marketingový manažer zájmového sdružení Trojhalí Karolina Jan Rušaj.

Trojhalí umožní pořádání akcí od koncertů, přes festivaly, výstavy, farmářské trhy, sportovní i gastronomické akce.

„Budeme se snažit podporovat kohokoliv, kdo sem bude chtít přinést sám nějakou aktivitu. Kdokoliv si může prostor pronajmout nebo si zde přijít zajezdit na kole, na bruslích nebo zahrát s balónem," dodal jan Rušaj.

Koncert Jaromíra Nohavici k slavnostnímu otevření Trojhalí.
Více snímků fotografa Deníku Lukáše Kaboně v přiložené fotogalerii.