Veškeré přípravy k pořádání letošních slavností byly vzhledem k současné situaci pozastaveny. A to i přesto, že se některá v vládních opatření rozvolňují. Festivaly a velké akce však nemají budoucnost růžovou vůbec. Alespoň výhledově několik měsíců dopředu. Nový termín slavností pořadatelé stanovili na 18. a 19. června 2021. Vstupenky zakoupené na internetu zůstávají v platnosti.

Zdroj: Youtube

„Vzhledem k současné situaci a pokračujícím vládním opatřením vztahujícím se i na pořádání akcí s větším počtem osob jsme se rozhodli pře-sunout letošní ročník Slavností na příští rok,” potvrzuje Jan Řehůřek, vrchní sládek pivovaru Ostravar. Rozhodnutí zrušení akce tak přišlo 50 dní před jejím začátkem. „Je nám to moc líto, protože jsme letos měli s našimi fanoušky v areálu pivovaru slavit kulatiny,“ doplňuje Řehůřek.

Slavnosti pivovaru Ostravar v Ostravě, pátek 21. června 2019.
OBRAZEM: Hudba zní, pivo teče proudem! Slavnosti Ostravaru dnes pokračují

Slavnosti pivovaru Ostravar se v Ostravě pravidelně konají od roku 1999. Letos se měly uskutečnit v termínu 19. a 20. června a vystoupit na nich mimo jiné měly kapely Kryštof, Tři sestry nebo Horký-že Slíže, tedy hudebníci, na které slyší nejen ostravské publikum.

Slavnosti Pivovaru Ostravar, 22. června 2018 v Ostravě.
OBRAZEM: Slavnosti Ostravaru jsou plnoleté aneb Ruku v ruce za pivem

„Bohužel podle aktuálních plánů rozvolňování vládních opatření nebude v původně zamýšleném termínu konání slavností v České republice možné pořádat veřejné akce. To fakticky znemožňuje Slavnosti zorganizovat, protože na Slavnosti každoročně dorazí skoro deset tisíc lidí,” přibližuje rozhodnutí o přesunutí termínu Jan Vošta, dlouholetý šéf organizačního týmu z Ostravaru.

Zdroj: Youtube

Nový termín Slavností pivovaru Ostravar stanovili pořadatelé na 18. a 19. června 2021. Tehdy už by měly slavnosti proběhnout v plánovaném rozsahu.

„Základní informací je, že zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na rok 2021,” říká Pavla Ličková z organizačního týmu Slavností. „Očekáváme, že si naši fanoušci vstupenky spíše ponechají a vyjádří tím podporu nejen Slavnostem, ale i celému našemu ostravskému pivovaru, který v době krize zásoboval nealkoholickými pivními mixy jak Moravskoslezský kraj, tak i lidi v první linii. Konkrétně se jednalo o zdravotníky, pracovníky v laboratořích, operátory na tísňových linkách, záchranáře a dobrovolníky. Samozřejmě, že si lidé budou moci zažádat i o vrácení vstupenek. V tom případě dostanou peníze zpět,” dodává závěrem Pavla Ličková z Ostravaru.

Zdroj: Youtube

Předprodej vstupenek bude nadále pokračovat na portále goout.net.