Scenárista a režisér Sedláček si Moravu jako hlavní kulisu pro svůj filmový příběh nevybral náhodou; sám odtud pochází a kontrast moravských exteriérů a Prahy se středními Čechami ještě více vyhrocuje stěžejní konflikt filmového příběhu. Tím je vpád velkého světa byznysu (či spíše podvodů a vyšetřování) do intimních rodinných a mezilidských vztahů.
Mám Moravu rád
„Já mám Moravu rád. Točilo se okolo řeky Moravy na Hodonínsku (na stejném místě, kde Karel Zeman natáčel Cestu do pravěku) a v podhůří Beskyd. Vinice a pasoucí se ovce na stráních… je to jako biblická krajina. A právě sem dorazí zákon,“ komentuje výběr lokací režisér. Rodinné drama a současně road-movie reflektující dění v dnešní společnosti bude uvedeno v premiéře ve zlínském kině Golden Apple 14. října a v moravských kinech se objeví již o den dříve. Vůbec poprvé se v českém hraném filmu objevuje fenomén „tunelování bank“, který je jedním z ukazatelů ekonomické i morální situace ve společnosti.
„Je hrozné, že jsme si zvykli na to, že zpronevěra veřejných peněz je vlastně normální. Že krádež a korupce jsou přirozenou součástí podnikání a moci. Ale mě tohle obecné zas tolik nezajímá, ve filmech se zaměřuju konkrétně na to, jak si člověk, který takhle nemorálně jedná, sám sebe omlouvá, jakou formou druhé přesvědčuje, že takové jeho chování je přijatelné a v pořádku. A jak mu to ti druzí přijímají,“ vysvětluje Robert Sedláček.
V hlavních rolích se můžeme těšit na herce známé ze Sedláčkových předchozích filmů, Igora Chmelu a Evu Vrbkovou, kteří zde ztvárnili manželskou dvojici ústřední nositele děje. Film láká na kvalitní obsazení i ve vedlejších a epizodních rolích, v nichž se představí například Simona Babčáková (na snímku), Marek Taclík, Jan Budař, Martin Finger nebo Jiří Vyorálek.