Ve středu 23. února na MŠ Slovenskou v Karviné-Hranicích v rámci školního karnevalu zavítala zpěvačka Kaczi, která sklízí čím dál více úspěchů i mimo náš kraj. A jak u zvídavých dětí uspěla?

V rámci vystoupení zazněly nejen její hity jako Lysá Hora nebo Konec kariéry, které se rovněž objevily na debutovém albu s názvem Nahá, ale také naše klasické „lidovky“, ke kterým se přidaly svým zpěvem a s jednoduchými nástroji i děti. Zároveň byly dětem názorně ukázány nástroje jako akordeon nebo ukulele, což bylo pro toto maskované publikum velkým zážitkem.

„Děti byly naprosto skvělé. Od samého začátku do konce děti zpívaly, tancovaly, a to i díky paním učitelkám, které je pozitivně motivovaly a také se nechaly strhnout. Ve třídě panovala pozitivní atmosféra a interaktivní koncert jsme si všichni náramně užili. Dětské publikum mě baví,“ nechala se slyšet Kaczi, která je těmto výzvám otevřená. Ostatně, před dětmi nevystupovala poprvé.

Přítomen byl rovněž hudebník a producent Lukáš Hradil, který se sice na stejném místě (v Karviné) vyskytl zcela náhodně, avšak jeho improvizace příchodu a nečekané hudební spolupráce s Kaczi i s dětmi zafungovala skvěle.

Přirozená komunikace, veselý přístup a naprostá oddanost svému povolání – tak by se dalo označit vystoupení Kaczi mezi dětmi. Z umělce nedělá správného profesionála pouze možnost vybírání si místa a publika, před kterým chce nebo nechce vystoupit.

Umělcem v profi provedení člověk zkrátka musí tak nějak být. Z Kaczi roste persona, která si i díky jejímu přístupu jednou bude moci vybrat – ovšem děti určitě vynechány nikdy úplně nebudou.

Karneval podpořil finančně Kauer Nemovitosti, který také věnoval dětem dáreček – batůžek, se kterým mohou vyrazit třeba na Lysou Horu.