Příští rok v únoru se členové kapely Doga i s Romanem objeví na plátnech kin v novém filmu režiséra Dušana Rapoše Muzzikanti, který vznikl podle scénáře Petra Šišky, který je rovněž jeho producentem. Romana Izziho Izaiáše jsme se proto zeptali…

Jak bilancujete rok, který za necelý měsíc skončí?

Tak letošní rok byl pro nás plný koncertování, projezdili jsme republiku křížem krážem, jak už to děláme mnoho let, a doufám, že jsme přinesli i potěšení našim posluchačům a fanouškům, za což jsme jim vděční, že stále chodí na naše vystoupení v tak hojném počtu. Takže pro nás byl končící rok velice úspěšný.

Během léta jste se zúčastnil natáčení snímku Muzzikanti v oblasti Těšínských Beskyd. Jakou postavu jste ve filmu ztvárnil?

Ve filmu se objevuje postava Izziho, kterého ztvárnil známý herec Pavel Kříž, a my v něm hrajeme jeho kapelu, která ve filmu zahraje na jednom vystoupení a to na narozeninách přítelkyně filmového Izziho. Zážitky z natáčení máme skvělé, protože jsme tam potkali spoustu nových lidí a skvělých herců, jako jsou už zmiňovaný Pavel Kříž, dále pak třeba Martin Dejdar, Maroš Kramár, Patrik Děrgel nebo Sara Sandeva, a svým hereckým výkonem mě naprosto šokovala skvělá polská herečka Michalina Olszańska, která ztvárnila hlavní roli v úspěšném filmu Já, Olga Hepnarová, který si odnesl ceny z prestižních filmových festivalů. Byla naprosto famózní. Natáčení probíhalo ve velmi příjemném prostředí, zažili jsme spoustu legrace, ale i drsnější chvilky, třeba když jsme s Pavlem Křížem jezdili na motorce ve dvou stupních Celsia. A moc se už těšíme na premiéru, která bude v únoru příštího roku.

Skupina Doga prý chystá nové album…

Jelikož se skupinou Doga oslavíme příští rok už devětadvacáté narozeniny, tak na začátku příštího roku se vypravíme do studia, kde bychom chtěli natočit naše jubilejní desáté album. Mělo by vyjít před Vánocemi příští rok, kdy se posuneme už zase blíže ke třicátinám kapely. A k cédéčku bychom rádi přidali i nějaký bonus v podobě videoklipu.

A v kapele stále za ta léta všechno funguje?

Zaplať pánbůh, že nám to už osmadvacet let šlape úplně skvěle. Kdyby nám to takhle vydrželo ještě několik dalších roků, tak budeme moc rádi. My rokenrolem žijeme a moc si tenhle kolotoč koncertů užíváme. Tohle je náš život.

A co vaše soukromí, jak se vám ho daří skloubit s hudbou?

Myslím si, že to funguje zatím báječně a doufám, že mi to vydrží co nejdéle.

Co vás nejvíce potěšilo v uplynulých měsících?

Potěšila nás určitě nabídka zahrát si právě ve filmu Muzzikanti, máme na soundtracku k filmu i dvě písničky Od soumraku do úsvitu a Geny, a moc mě potěšilo, že jsem si ve filmu mohl zazpívat i duet s Martou Jandovou.

Co naopak vám zkazilo v posledních měsících náladu?

Když nad tím přemýšlím, tak se letos ani nic mimořádného neudálo, co by mi zkazilo náladu.

Vánoce prožijete v Těšínském Slezsku, nebo se chystáte někam za sluncem?

Vánoce osobně prožiju v Těšínském Slezsku, tedy doma v Nýdku v Beskydech. Bydlím na horách, takže doufám, že bude letos konečně i nějaký sníh, a jsou to vlastně jediné svátky v roce, které prožívám v rodinném kruhu. Ale víceméně se jedná jenom o Štědrý den, protože 25. a 26. prosince už s kapelou Doga zase hrajeme na našich, opravdu tradičních vánočních koncertech v Karviné a Třinci. Takže pro mě jsou Vánoce opravdu jen na Štědrý den a ten si opravdu maximálně užívám. Za sluncem odlétám až po Novém roce 2. ledna.

Už máte dárky pro své blízké pod stromeček?

Něco už mám a něco málo mi ještě chybí, takže mám nejvyšší čas, abych je nakoupil, aby to nedopadlo jako každý rok, že 23. prosince vyrazím do obchoďáku jako magor a ve stresu je sháním. Doufám, že to takhle letos nedopadne.

Chcete vstoupit do příštího roku s nějakým předsevzetím?

Řekl bych spíše s velkým přáním. Doufám, že nám to s kapelou Doga bude pořád takhle fungovat ještě několik let a že se nám podaří natočit dobré nové album, což ale předpokládá, že by mělo obsahovat hity, které doufám, že se nám podařit napsat.