Jedna z nejpopulárnějších slovenských zpěvaček všech dob, Marika Gombitová, míří do Prahy.

Už tuto sobotu ji čeká v pražské Tipsport Aréně její letošní jediný koncert s názvem Sen Mariky Gombitové.

Setká se na něm i se svým oblíbeným zpěvákem Martinem Chodúrem.

A aby byla v kondici, každý den dopoledne cvičí doma a odpoledne nezanedbává ani zkoušky se svou skupinou.

OBDIVUJI MARIKU

„Písničky Mariky Gombitové jsem poslouchal už v dětství, protože můj táta byl jejím fanouškem a sbíral její dlouhohrající desky. Osobně jsem Mariku poznal až vloni na jejím říjnovém Narozeninovém koncertě v Bratislavě. Obdivuji ji pro její odhodlání neustále bojovat s nepřízní osudu. Nejen v tomto ohledu je jedním z mých uměleckých a lidských vzorů. Na Narozeninovém koncertě jsem s úspěchem uvedl méně známou píseň z jejího repertoáru, Ave Maria, kterou pro ni napsali Gabriel Dušík a Kamil Peteraj. Vyšla v roce 1989 na singlu a jde o jednu z Maričiných posledních písní nazpívanou pro gramofonovou firmu Opus. Pro vánoční koncert Sen Mariky Gombitové, na kterém zazní jen písně, které si Marika sama napsala, zazpívám píseň Prosba,“ uvedl Martin Chodúr.

Tato píseň pochází z roku 2000, krásný text k ní napsal Kamil Peteraj. „Patří podle mého názoru k těm písním, které zůstaly oproti předcházejícím Maričiným hitům neprávem opominuté. A protože k Vánocům patří neodmyslitelně i překvapení, tak na jednom se podílím, a věřím, že potěší nejen samotnou Mariku, ale i publikum 2. prosince v pražské Tipsport Aréně,“ dodal Chodúr.

HOSTÉ Z ČESKA I SLOVENSKA

„Na koncert jsem si jako hosty přizvala mladé zpěváky z Česka i Slovenska, takže bude tak trochu i předzvěstí oslav 100. výročí vzniku Československa. A všichni zazpíváme skladby, ke kterým jsem napsala hudbu,“ prozradila Marika Gombitová, která složila hity jako Koloseum, Paradiso, Zem menom Láska nebo Úlomky spomienok, podle kterého pojmenovala i svou vzpomínkovou knihu.

MARIKA SE TĚŠÍ NA MARTINA

Ze Slovenska do Prahy přijedou Celeste Buckingham, Adam Ďurica, Emma Drobná a Laco Bubnár. Českou republiku budou zastupovat Adam Mišík, Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Martin Chodúr, který již zazpíval minulý rok na Maričině Narozeninovém koncertě. „Martin má mimořádný hlas baryton , a navíc je to nesmírně empatický mladý muž, jsem ráda, že se opět setkáme,“ nadšeně prohlásila se Marika Gombitová.