Na lekce vedené Sarah Moshage z Dánska dorazilo více než padesát zájemců o zpěv; od sedmiletého děvčátka po šestašedesátiletého penzistu.

„Ostraváci umí a chtějí zpívat, znělo to od první skladby velmi dobře!“ nechal se slyšet vedoucí sboru Radim Raszka s tím, že gospel zdaleka nebyl pouze o „chválení Pána“.

Historický rej v centru Ostravy. Oslavy 750 let města v pátek 8. září.
Rytíři, kejklíři, šermíři... Do Ostravy dorazil středověk!

Školu obohatilo vystoupení tanečnice na šále, přičemž škola jí k tomu zpívala Let me fly (Nech mne létat), účastníci zkoušeli hit Pride od vůbec ne gospelové skupiny U2 a dokonce si navzájem bubnovali na hlavy.

„Používali jsme hudební nástroje boomwhackers, to jsou tyče různé barvy i délky vydávající odlišné tóny. Na nedělním závěrečném veřejném koncertě se hrálo i na hlavy dobrovolníků z publika. Byla to originální předehra skladby O, happy day,“ doplnil Raszka. Gospelová škola svým koncertem podpořila také Mobilní hospic Ondrášek pomáhající nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem. 

Skoro osm set lidí navštívilo o víkendu bývalý Důl Petr Bezruč a bezmála tři stovky z nich i vystoupaly na jeho opravenou těžní věž, aby viděli město z jiné perspektivy.
Exkurze na důl Petr Bezruč aneb stará šachta v Ostravě o víkendu lákala