Deník využil přítomnosti populární interpretky v moravskoslezské metropoli a Hanku Zagorovou, na niž přišlo mnoho jejích fanoušků i fanynek, malinko vyzpovídal.

Co vás zaujalo na názvu festivalu Ostravský kompot, na němž jste vystoupila jako hlavní hvězda?
Zaujalo mě slovo „kompot“, které znám z dětství a připomíná mi nedělní obědy u nás doma v Petřkovicích. Ostravský kompot navíc nebyl jen dalším z řady rodinných festivalů. Byl vytvořen výhradně a jen pro Ostraváky. Je to festival, který kromě hudby a divadla představil Ostravu i přes dobroty, které v ní vznikají, a ukázal i šikovnost jejích obyvatel. Ukázal severomoravskou metropoli v tom nejlepším slova smyslu, a plně tak vystihl mentalitu jejích obyvatel. Byla to krásná a moc dobře připravená oslava Ostravy a lidí, kteří v ní žijí, tvoří a zpříjemňují každodenní život sobě i ostatním.

Při našem rozhovoru před časem jsem se vás ptal na vaše „ostravské návraty“. Máte čas alespoň zpovzdáli sledovat proměny tohoto města?
Bohužel ne, ale těším se na to, že až budeme po koncertě během nějakého turné v Ostravě spát, že si všechno nové prohlédnu.

O čem přemítá Hana Zagorová na jaře roku 2019?
Na přemítání nemám zatím vůbec čas, protože mám hodně koncertů a jiných aktivit.

Chystáte nějaké nové projekty?
Nedávno byl zveřejněn nový videoklip pod názvem Já nemám strach k písničce z mého vloni vydaného stejnojmenného alba. Tuhle písničku mi napsal Marek Ztracený. Klip režíroval Ondra Urbanec. Natáčeli jsme ho v nahrávacím studiu a v nádherné vile na Vinohradech. Zahrála jsem si v něms Ondrou Sokolem a mladou herečkou Sárou Sandevou. Byla to krásná práce.

Jaké máte plány do budoucna?
Právě probíhají přípravy na velký koncertní projekt s Boom! Bandem Jirky Dvořáka, o kterém zatím nesmím mluvit.

Pravidelně koncertujete i s Petrem Rezkem. Je v tom i kus nostalgie?
Trochu ano. Petr je velký profesionál a stejně pracovitý jako já. Navíc je to skutečně skvělý zpěvák.

Co vám udělalo největší radost v tomto roce? Co naopak vám „znepříjemňuje“ život?
Spousta krásné a tvůrčí práce a každé ráno pusa od mého manžela (Štefana Margity světově proslulého tenoristy pozn. red.). A co mi život znepříjemňuje? Blbost, závist a lži.

Máte nějaký recept na optimismus, který jako by se v dnešní společnosti mezi lidmi tak trochu vytrácel?
Ano, nestýkat se s lidmi, kteří vás štvou.

Fotogalerie: Ostravský festival Kompot 2019