Americká kapela, jejíž videoklipy mají stamilionová zhlédnutí, která vyprodává velké stadiony po celém světě a pravidelně boduje se svými singly na vrcholech hitparád, doplňuje již oznámenou dvojici velkých festivalových jmen britskou zpěvačku Birdy a berlínský elektronický projekt Moderat.

„Pro festival Colours of Ostrava se stane koncert Imagine Dragons obrovskou událostí, jde o kapelu, která je v současné době na vrcholu popularity.

Jsem nadšená, že právě u nás zazní naživo jejich adrenalinový mix kytarového rocku, popu i elektroniky, který tak strhává fanoušky," uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

SILNÉ MELODIE

„Hrajeme na kytary, bicí a basu, takže nám říkají rocková skupina. My ale zbožňujeme silné melodie skladby dávající pocit exploze," tvrdí zpěvák Imagine Dragons Dan Reynolds. Skupinu, která je složená ze čtveřice kamarádů z Las Vegas, tvoří Dan Reynolds a tři jazzmani z Berklee School of Music. Existuje od roku 2009 a poprvé na sebe upozornila o tři roky později singlem It's Time. „Úspěšně vstřebala tlumenou americkou gotiku Arcade Fire, demokratizující styl Mumford & Sons i zdvořilou nadřazenost Coldplay," napsali o kapele hudební kritici, jejíž singl Radioactive se stal v roce 2012 nejprodávanější rockovou skladbou v americkém digitální historii a album Night Visions jedním z nejúspěšnějších rockových debutů uplynulé dekády.

POP ROCKOVÁ HVĚZDA

Pozici pop rockové star potvrdili Imagine Dragons i druhým albem Smoke + Mirrors; opět napěchovaným hitovými skladbami. Imagine Dragons získali cenu Grammy a spoustu dalších významných ocenění, jejich skladby znějí v televizních seriálech a filmech a sáhli po nich také lidé z reklamy.

Členové této populární hudební formace také před časem založili charitativní organizaci s názvem The Tyler Robinson Foundation, která velmi pomáhá v boji s rakovinou a spolupracuje rovněž s Amnesty International.