„Připravili jsme sezonu, která se bude vymykat. Ve všech našich koncertních cyklech uslyší návštěvníci světové umělce, zažijí dirigentské debuty, stanou se součástí světových i českých premiér, budou mít možnost v ještě větší míře navštěvovat interaktivní workshopy a účastnit se edukačních aktivit a přednášek zaměřených na všechny generace,“ říká ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla.

Milovníci populární hudby si opět přijdou na své ve filharmonickém cyklu koncertů v multifunkční aule Gong a JFO se připojí také k oslavám dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany v podobě koncertního provedení jeho opery Libuše.

Orchestr Janáčkovy filharmonie Ostrava a japonský dirigent Chuheie Iwasaki, multufunkční aula Gong, Ostrava, 14. 3. 2023.
Janáček, Smetana, Dvořák... Ostravská filharmonie jede opět do Japonska

„Jubilejní sezoně jsme přizpůsobili program a vybrali exkluzivní hostující umělce. Když si nyní program s odstupem času pročítám, troufale uznávám, že nás čeká skvělá sezona bez slabých míst. Máme se na co těšit,“ dodává Jan Žemla. Také v nové sezoně bude Janáčkova filharmonie Ostrava spolupracovat se soudobými autory.

Šéfdirigentem Janáčkovy filharmonie Ostrava bude i v nové koncertní sezoně Vassily Sinaisky, který na této pozici působí již od přelomu let 2020/2021, a orchestr povede také při zahajovacím koncertě 5. a 6. října ve Vesmíru. Pozvání ke spolupráci přijaly hvězdy světového formátu.

Zdroj: Youtube

„Je již léta samozřejmostí, že se nám vedle předních českých sólistů, mezi něž patří například vynikající klavírista Lukáš Vondráček, daří spolupracovat také se zahraničními špičkami v oboru. Z těch, které na domácí půdě v nové sezoně přivítáme, je to třeba kanadský klavírista Jan Lisiecki, trumpetista Gábor Boldoczki nebo mezinárodně uznávaná klavíristka Olga Kern,“ odtajňuje Jan Žemla.

Dirigentského postu se vedle šéfdirigenta Vassilyho Sinaiského ujme také jeho asistent Maroš Potokár, dále pak Andreas Ottensamer, Tomáš Netopil, domácímu publiku známý Stanislav Vavřínek a mnoho dalších.

Od poloviny května jako první z českých orchestrů zpřístupnila JFO symbolicky v 66. sezóně vždy 66 posluchačům komorní koncerty svého „streamovaného“ cyklu.
Janáčkova filharmonie Ostrava zahraje po třech měsících opět naživo

Prodej vstupenek jubilejní 70. koncertní sezony byl zahájen 18. května. Pro stávající abonenty (nevztahuje se na abonmá Kombi) budou místa rezervována do 16. června, po tomto datu budou nabídnuta k dalšímu prodeji. Abonmá lze zakoupit on-line na www.jfo.cz nebo osobně v Janáček pointu.

O koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava je mezi posluchači v posledních letech enormní zájem, JFO proto přišla v minulé sezoně nově s možností zakoupení vstupenek na stání. Po mimořádně úspěšném turné Janáčkovy filharmonie Ostrava do Japonska v minulé koncertní sezoně se i v té následující orchestr vydá hned několikrát za hranice naší republiky.