Nejenom pozoruhodní sólisté, ale také přitažlivá díla světového hudebního repertoáru vytvoří programovou dramaturgii tohoto špičkového symfonického tělesa v příštích měsících.

EXCELENTNÍ SÓLISTÉ A MISTROVSKÁ DÍLA

„Hlavním pilířem by se měly stát symfonické cykly, které posluchačům nabídnou hudební opusy Antonína Dvořáka, Dmitrije Šostakoviče, Gustava Mahlera, ale i třeba Beethovenu Eroiku nebo proslulou Berliozovu Fantastickou symfonii, velkolepou Offenbachovu fresku a další úžasná díla,“ uvedl Jan Žemla, ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava.

A proč právě tato dramaturgie? „Snažím se vžít do role posluchače a představit si, že sám sedím v sále a poslouchám daný koncert, hodnotím ho a prostě si užívám hudbu. Nechci dělat žádné umělecké kompromisy a nezařazovat do dramaturgie skladby či interprety, o nichž nejsem úplně přesvědčen,“ dodal Jan Žemla.

ŽÁNROVÉ PŘESAHY

V nové sezoně nebudou chybět ani crossoverové koncerty čili žánrové přesahy, které se konají v Multifunkční aule Gong. Na nich s filharmoniky vystoupí Tomáš Klus, Ondřej G. Brzobohatý, Janek Ledecký a David Koller.

KOMORNÍ CYKLUS

V komorním cyklu účinkuje řada výborných zahraničních interpretů. Patří mezi ně italský klavírista Federico Colli, který přijede se smyčcovým kvartetem složeným z hudebníků slavné milánské La Scaly. Dále vystoupí Marián Lapšanský, Alexej Volodin, Paul Lewis a další.

FILHARMONIE NA CESTÁCH

Janáčkova filharmonie se stala za dobu své existence také významným reprezentantem Ostravy v zahraničí. V příští sezoně by se měla představit v Polsku, Itálii, Švýcarsku, ale také v Jižní Koreji a možná také v Číně.

NOVÝ KATALOG

Filharmonie vstoupí do další sezony s novým programovým katalogem, jemuž vtiskla výtvarnou podobu fotografka Dita Pepe. Prodej vstupenek i abonmá na 66. sezonu bylo zahájeno už koncem dubna. Nyní je nově možné zakoupit online nejenom vstupenky na jednotlivé koncerty, ale i abonentky na celé koncertní řady.