Už zítřejší program slibuje hudební hody. Od 19 hodin se ve více než dvouhodinovém bloku, věnovaném třicátému výročí skupiny TUTU Borise Urbánka, na pódiu vedle frontmana kapely představí také Andrej Šeban, Roman Pokorný, Michal Žáček, Michal Hejna, Marcel Buntaj, Emil Frátrik, Martin Gašpar, Marek Minárik, Jenny Krompolc, Jan Tengler.

Od 21.30 hodin bude scéna patřit jedné z nejlepších světových hráček na baskytaru, multiinstrumentalistce a skladatelce Idě Nielsen z Dánska.

Ostravan Jiří Nenička - jako jediný šéfkuchař v Ostravě má certifikát na krájení vepřové šunky jamón.
Sjezd velikánů: vařit budou Pohlreich, Kašpárek i „Skippy"

„Širší veřejnosti je tato skvělá umělkyně známa především jako spoluhráčka Prince. V Ostravě představí svůj nekonvenční, velmi živelný a energický hudební projekt, postavený na funku, kde mísí prvky jazzu, hip-hopu, reggae i world music," uvedl Boris Urbánek.

PATAX A JORGE PEREZ

Hlavní esem sobotního večera bude na festivalu Jazz Open Ostrava kapela Patax. „Tato osmičlenná kapela je objev posledních let amerického producenta a perkusisty Jorgeho Pereze," dodal Boris Urbánek.

Ale ještě předtím je připraven pestrý odpolední program. Vystřídají se v něm mladé severomoravské kapely Jazz Combo Milana Straky, Musicale Band SZUŠ Studénka, trio BosoBos, slovenská zpěvačka Sisa Feher s kapelou Fehero Rocher a Petr Beneš se svým kvartetem, v němž hrají trumpetista Míra Hloucal, Jan Fečo na kontrabas a bubeník Oliver Lipenský. Na Slezskoostravském hradě vystoupí i soubor Skety, v současnosti nejzajímavější počin na české vokální jazzové scéně.

Vstupenky je možné zakoupit v prodejních místech Ticketportal, anebo si je zájemci mohou zakoupit a vytisknout on-line přímo na ticketportal.cz HOMEtickets! Dvoudenní VIP vstupenka zajišťuje po oba dny bezplatné občerstvení v podobě rautu, včetně nápojů. Padesátiprocentní slevy pro studenty a důchodce (pobíratel důchodu z důchodového pojištění), na všechny vstupenky kromě VIP dvoudenních. Nárok na slevu je třeba u vstupu prokázat obecně uznávaným dokumentem.

Děti, které nedosáhly věku jedenácti let, držitelé průkazu ZTP/P a vozíčkáři mají vstup zdarma bez vstupenky / bezbariérový přístup.

První ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla v Ostravě-Porubě.
Akrobaté a žongléři vystoupí v ulicích. 2. ročník festivalu Cirkulum se blíží