Tak vyzněl sobotní muzikál Jesus Christ Superstar před katedrálou Božského Spasitele v centru Ostravy v podání herců Národního divadla moravskoslezského. O hudební doprovod se postaral divadelní orchestr v budově Divadla Jiřího Myrona zcela unikátním přímým propojením na probíhající muzikál pod širým nebem.

Jesus Christ Superstar před katedrálou Božského Spasitele v centru Ostravy v podání herců Národního divadla moravskoslezského. | Video: Deník/Josef Pintér

Představení se konalo v rámci 8. ročníku mezinárodního křesťanského festivalu Slezská lilie, jehož spolupořadatelem a patronem je Ostravsko-opavské biskupství. Velký úspěch sklidilo i vystoupení čtveřice mladých cellistů Prague Cello Quarteto.

Nejslavnější rocková opera 20. století Jesus Christ Superstar vznikla v roce 1969. Dílo Tima Rice a Andrewa Lloyda Webbera v překladu Michaela Prostějovského, líčí osud Ježíše Nazaretského pohledem Jidáše Iškariotského od jeho příchodu do Jeruzaléma až do jeho ukřižování. Roli Ježíše tentokrát ztvárnil muzikálový herec Lukáš Vlček.