Prvotní impuls k natočení a nazpívání nového klipu o Ostravě, jenž by měl zábavnou a nenásilnou formou poukázat na její transformaci v moderní metropoli, kterou v ní mnohdy na druhé straně republiky lidé ještě nevidí, vzešel právě ze strany města.

„Jiří Krhut se námětu chopil a zpracoval jej v nevšední skladbu s názvem Barvy střech, kterou jsme doplnili o záběry města,“ popsala Deníku myšlenku mluvčí Ostravy Gabriela Pokorná s tím, že cílem bylo zachytit Ostravu v její pestrosti po celý rok. Záběry proto byly pořizovány celých uplynulých dvanáct měsíců tak, aby ostravští patrioti dostali pod stromeček novou skladbu o svém městě.

Vánoční trhy, Masarykovo náměstí, atmosféra, Ostrava, 3. prosince 2022.
Kam zajít o Vánocích v Ostravě? Podívejte se na TOP 5 tipů Deníku

Jiří Krhut byl z myšlenky nadšený. „Velmi mě potěšilo, že mě zrovna s takovým nápadem statutární město Ostrava a tvůrce klipu Honza Rušaj oslovili,“ míní Krhut a hned vysvětluje proč. „Už mi popravdě delší dobu lezlo na nervy, jak spousta lidí vnímá Ostravu jako město odjakživa spojované pouze s hornictvím, průmyslem a dalšími padesáti odstíny šedi. Já jsem se v Ostravě narodil a vnímám každý její rok, který se mnou stárne. A zjistil jsem, že vlastně stárnu maximálně já a Ostrava se vybarvuje a mládne. Mám z ní velkou radost,“ vyznal se prostřednictvím Deníku Krhut.

Na novém klipu Jana Rušaje nemá po hudební stránce zásluhu jenom on. Spolupracoval na něm s ostravskými muzikanty z kapely Bandjeez, Janáčkovou filharmonií Ostrava a karvinským sborem Permoník.

Snímek z půlnoční pontifikální mše v katedrále Božského Spasitele, 24. prosince 2018, Ostrava.
Kam za betlémy a světlem? Přinášíme přehled vánočních bohoslužeb v MS kraji

„Díky nim se mi podařilo dát písničce šaty, ve kterých se mi Ostrava konečně líbí. Takže věřím, že píseň spolu s klipem, bude konečně adekvátní a hlavně aktualizovanou vizitkou našeho města,“ věří Krhut. A město mu s přáním sekunduje. „Jak moc se Ostrava v posledních letech změnila chceme lidem ukázat prostřednictvím tohoto klipu, který doprovází výjimečná skladba Jiřího Krhuta a touto nezvyklou formou připomenout krásu našeho města,“ přeje si Ostrava.