"Soubor baletu NDM s Dopravním podnikem Ostrava a nadačním fondem Křídlení připravil jízdu tramvají s názvem Na balet s Tyrkysovou jízdenkou. Speciální tramvaj vyjede krátce po deváté z Hlavního nádraží v Ostravě, pojede přes centrum na Hranečník a pak zpět směr Poruba, odtud směr Ostrava-Jih a Vítkovice, na Hranečník a přes centrum do Přívozu," popisuje mluvčí NDM Šárka Swiderová.

V prvním představení nové sezony uvidí diváci Marka Cisovského a Vojtěcha Lipinu. Snímek je z červnové zkoušky.
Sezona v Aréně začíná Koncem hry

Balet bude tančit v tramvaji i na zastávkách Rossiniho karty a novinku - balet Coppélia, která bude mít odloženou premiéru 19. září. Druhá taneční jízda bude mít stejnou trasu, výjezd je před půl třetí.

Další doprovodné akce

Doprovodný program k zahájení 102. sezony NDM s mottem Restart pokračuje až do konce týdne.

V pátek, v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne si lidé mohou dopřát komentovanou prohlídku Divadla Antonína Dvořáka (nutná registrace předem na stránkách www.ndm.cz).

Osobu Elzéarda Bouffiera v adaptaci Gionovy novely představuje herec Miroslav Rataj.
Divadlo zahájilo o víkendu sezonu ve velkém stylu

Dále v pátek a v sobotu vždy od 16:00, 16:30 , 17:00 a 17:30 zazpívají operní sólisté slavné árie z oken divadla na Smetanově náměstí.

Muž, který sázel stromy

Místo tradičního galavečera zahájí 102. sezonu NDM s mottem Restart premiéra inscenace inspirovaná slavnou novelou Jeana Giona Muž, který sázel stromy.

Z představení v Těšínském divadle či v rámci festivalu divadel Moravy a Slezska v Českém Těšíně.
Těšín bude v říjnu hostit divadla z Moravy a Slezska

Unikátní společný projekt všech souborů NDM připravuje tým pod vedením šéfa činohry Vojtěcha Štěpánka pouze pro pět zářijových večerů v Divadle Antonína Dvořáka.

Premiéra bude v pátek 4. září od 18.30 hodin, reprízy pak 5., 8. a 9. září od 18.30 a v neděli 6. září v 16 hodin.