Chci zas v tobě spát, Medvídek, Šrouby do hlavy nebo Černí andělé. Písničky, které každý slyšel alespoň jednou zazní příští týden v úterý 13. listopadu 2018 v Ostravar aréně. Nejslavnější česká kapela Lucie se po 16 letech rozhodla vydat novou desku a zároveň vyjet na turné po Česku.

Nové album s názvem EvoLucie vyjde v pátek 9. listopadu 2018 a podílel se na ni i tvůrce hitů od skupin Guns N‘ Roses Mike Clink.

Hudebníci David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michael Dvořák se po 16 letech bez nového alba rozhodli, že svůj repertoár obnoví. Písničku Nejlepší kterou znám, která je součástí nového alba, napsal Oskar Petr (autor písně Chci zas v tobě spát, pozn. red.) spolu s Robertem Kodym.

„Vznikla v roce 1989 v Los Angeles a my jsme se do ní teď ponořili. Myslím si, že kvalitní skladby jsou nadčasové,“ říká Kodym, který píseň sám otextoval.

Skladbu doprovází i videoklip, o který se postaral režisér a kameraman Dominik Miškovský. Ten stojí za videoklipy Lucie Srdce a Daniela.
Videoklip, který je už nyní ke shlédnutí, se natáčel v noci v ruinách známého bývalého plaveckého bazénu pod Terasami Barrandov.

Lucie, která vstoupila na hudební scénu s prvním signlem v roce 1988, se příští týden vydává na krátké turné po Česku a Slovensku. Po startu v Ostravě a pokračuje do Brna, Prahy, Bratislavy a Košic.

Fanoušky ale potěší nejen písněmi z nového alba, ale také zazní i největší hity kapely a průřez celou kariérou.

Kateřina Holíková

Podzimní Ozvěny v Planetáriu
Cestovatelský festival ukáže, jak stanovat na Havaji nebo jak projet Mauricius
Ilustrační foto.
Kreativ a Život bez bariér na ostravské Černé louce