Komplet obsahuje osmdesát šest základních kompozic a množství dalších v bonusech od šedesátých let dodnes. Byl jste u některé z nich překvapen? Připomněl jste si něco, co už jste zapomněl?

Mnohdy jsem překvapen byl, a to mile. Na řadu písní nebo záznamů z live vystoupení jsem už totiž skutečně zapomněl. Věřím, že mile překvapeni budou i ti, kteří si DVD box zakoupí.

Jak dalece jste se podílel na dramaturgii kompletu?

Dramaturgii nechávám na Honzovi Adamovi, který je editorem mých supraphonských CD i DVD kompletů a také editorem mých internetových stránek. Má neuvěřitelný přehled o mé tvorbě, kterou si pečlivě archivuje, a v archivech dovede najít skutečné perly. Vždy mi připravil za dané desetiletí průřez tím, co pokládal za nejzajímavější a divácky nejvděčnější. Společně s Jarkem Voborným jsme pak vybírali a vybírali. Problém nebyl, co zařadit, ale co vynechat – Honza skutečně s citem vybral obrovské množství zajímavých věcí.

DVD obsahuje i vaše filmové písně; na které role, režiséry a spoluherce vzpomínáte nejraději?

Těch rolí nebylo moc a nebyly nijak zásadní, protože jsem v nich byl za sebe sama nebo za zpěváka. Spíše než na ty role tak vzpomínám na režiséry. Na Jana Němce, který se mnou natočil v šedesátých letech na svou dobu novátorský klipový recitál Čas slunce a růží, na režiséra Jána Roháče, který stál za videoklipem k písni Zdvořilý Woody, za filmem Kdyby tisíc klarinetů a za mými recitály ze Slaného a z pražské Lucerny. A zapomenout nesmím na Eduarda Sedláře, který se mnou po smrti Jána Roháče natáčel zdařilé videoklipy a záznamy mých koncertů z pražské Lucerny a z pražské Sportovní haly.

Které vaše klipy jsou podle vás nejpovedenější?

Asi ty ze šedesátých let, kterým se ovšem tenkrát neříkalo videoklipy, ale televizní písničky.

Měl jste někdy s filmaři u natáčení klipů či záznamů vystoupení nějaké trable?

Na to si nevzpomínám.

Byla u nás v Česku (Československu) nějaká doba podle vás videoklipům a jejich kvalitě obzvláště nakloněna?

Každopádně už zmíněná šedesátá a také osmdesátá léta, kdy se u nás začalo s natáčením videoklipů. Ty ovšem zdaleka nebyly tak dokonalé jako jejich zahraniční vzory. Dál nemohu soudit.

Co říkáte současné tvorbě klipů s písněmi, ať už u nás nebo ve světě?

Oceňuji každý, který má vtip a nápad. Bohužel není v mých silách všechny sledovat, takže na současné videoklipy nemám vyhraněný názor. Svou dokonalostí mě dodnes fascinují videoklipy Michaela Jacksona.

Jak často si doma pouštíte DVD?

Spíš než já si u nás DVD pouštějí mé dcery. Mám moc rád swingové DVD Robbie Williams v Royal Albert Hall. A moc se těším na to, až si pustím DVD mého oblíbence Bobbyho Darina.

(bře, brou)