Karolina Oktobeerfest se letos koná ve dnech 12. a 13. října.

Na své si tentokrát přijdou milovníci řízného rocku, melodického pop-rocku i současných ikon popu. Do Ostravy dorazí známé české a slovenské kapely - například Horkýže Slíže, Mirai, Harlej, UDG i českou legendu Davida Kollera a další - kompletní program najdete zde. Chybět nebude ani ohňostroj.

"Letos poprvé dojde k ohrazení areálu a zároveň posílení bezpečnosti, zdvojnásobíme počet míst k sezení (krytých a vyhřívaných) ve stanech, navýšíme počet sociálních zařízení, prodloužíme provoz areálu do 23:30 a pestřejší bude i výběr gastro specialit," přibližuje organizaci pátého ročníku Radka Hájková, mluvčí Forum Nová Karolina.

Ilustrační foto.
Muž chtěl skočit z lávky mezi obchodními středisky v centru Ostravy

V areálu bude možné ochutnávat piva, speciály, cidery od tří desítek mini, rodinných, samozásobitelských i zavedených pivovarů. Například od těchto pivovarů: Avar, Baraba, Browar Dukla, Černá hora, Kohutka, Konopex, Nachmelená opice, Pivovar Zašová. 

SOUTĚŽ DENÍKU Redakce Deníku pro vás ve spolupráci s OC Forum Nová Karolina připravila na sociální síti Facebook soutěž.

Můžete být jedním ze 3 výherců, kteří získají 2 vstupenky (platné vždy jen pro jeden den dle vlastní volby pátek/sobota) nebo jedním z 5 výherců, kteří od nás obdrží 2 ks pivenek na ochutnávku 6 druhů piva dle vlastního výběru - více zde.

*NEPŘEHLÉDNĚTE! Výherci si vstupenky i pivenky budou muset vyzvednout osobně v ostravské redakci Deníku.

Zdroj: OC Forum Nová Karolina

PRO MALÉ I VELKÉ

"Pamatujeme také na děti – v rámci areálu vytvoříme rodinou zónu se zázemím, pouťovými, nafukovacími a zábavními atrakcemi, malováním na obličej a hrami pro malé návštěvníky. Zájemci nad 18 let se budou moci přiučit a získat cenné informace na workshopu Radegast škola čepování piva nebo ochutnat z nabídky desítek piv a pivních speciálů nejen ostravských pivovarů. Dvoudenní oslavy vyvrcholí v sobotu 13. října velkolepým ohňostrojem," doplňuje Hájková.

Atmosféru loňského ročníku si můžete připomenout na videu:

Zdroj: Youtube

Vstupné na Karolina Oktobeerfest 2018 bude letos zpoplatněno, a to částkou 100 Kč na den.

I nadále však budou mít vstup zdarma děti do 15 let, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P. Vstupenky bude možné zakoupit přímo v místě konání. Ke vstupence získáte batůžek nebo klobouček zdarma (platí do vydání zásob).

Část výtěžku ze vstupného poputuje na podporu ostravské charitativní nebo dobročinné organizace.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK Vstupenky je možné si zakoupit ode dnešního dne do čtvrtku 11. října v Infostánku v přízemí obchodního centra denně od 9:00 do 21:00, a to na jeden nebo oba dva dny.

Ostravská kavárna Atlantik nabízí kávu, v jejíž pěně jsou natištěné fotografie.
Ostrava má nový kávový hit. Víte, co je selfieccino? Podívejte se
Milan Baroš vlevo na snímku s Josefem Hušbauerem. Ilustrační foto ze zápasu Baník Ostrava - Slavia Praha, 30. září 2018.
Kauza Baroš: disciplinárka rozhodla, ikona Baníku si nezahraje pět zápasů