Hofmann bude mít na starost – jak jinak – akustickou a elektrickou kytaru. Jeho choť pak průvodní mluvené slovo. „Každý návštěvník se může těšit na audiovizuální zážitek, kde se prolne hudba s mluveným slovem za velké podpory speciálních, sférických vizualizací Planetária Ostrava. Můžete mít zavřené oči a jen poslouchat nebo nad sebou pozorovat pestré mozaiky obrazců, planet a dalších Vesmírných krás, promítaných na kopuli nad vaší hlavou. Vnímání vystoupení Jóga Nidry se meze nekladou,“ popisuje, co diváky čeká.

Sílu manželské dvojici dodává fakt, že nepůjde o první vystoupení. To první z letošního jara mělo podle Hofmanna kladný ohlas. „S manželkou nás to hodně potěšilo. Ať už bezprostředně po koncertě, či formou komentářů a emailových zpráv,“ líčí.

Richard Krajčo a Jaromír Jágr bavili diváky v kostele v Chotěvicích.
VIDEO: Richard Krajčo s Jaromírem Jágrem bavili diváky v kostele

„Provázanost akustické a elektrické kytary, mluvené relaxace, rozšířené o dimenzi spektakulárních vizualizací, lidi zaujala,“ prozrazuje Kateřina Hofmann. „Čeho si však hodně vážíme je, že lístky na pátek si zakoupili nejen noví zájemci, ale také ti, kteří již byli na prvním vystoupení,“ dodává Evžen s tím, že nyní zbývá do hlavního sálu Planetária jen dvacet vstupenek. „K dispozici jsou on-line,“ podotýká.

Zda je obecně větší zájem o Jóga Nidru, neumí Hofmann posoudit. „U nás se úsilí soustředí na pár koncertů ročně s touto tématikou,“ poznamenává. „Myšlenkou je, že dnešní svět je tak rychlý, často až nepřiměřeně agresivní, s hnacím motorem být ve všem nejlepší a stále být vidět a být viděn, že je osvěžující zkusit taky udělat něco opačně. To znamená uklidnit se, uvolnit se, pohroužit se sám do sebe, vypnout se na chvíli a užít si odpočinek sám se sebou,“ vysvětluje Kateřina.

Prostředí Planetária je podle dvojice ideální ve všech směrech. „Navázali jsme krásnou osobní spolupráci s paní ředitelkou Svobodovou i se všemi zaměstnanci Planetária. Propojili jsme společné vize a úsilí do výsledku, který přináší návštěvníkům v našem regionu ojedinělý hudebně vizuální zážitek. Samotný prostor Planetária má fluidum, které inspiruje k dobrým výkonům,“ má jasno Evžen Hofmann.

Předprodej vstupenek na koncert Jaromíra Nohavici byl ukončen za necelou půlhodinu.
Nohavica zahraje na Hané pouze místním. Na přespolní lístky nezbyly

A jak se on – rocker a kytarista jedné z největších kapel v Česku a na Slovensku – cítí v komorním prostředí? „Samozřejmě je to protipól velkých festivalů a halových koncertů. Ta niternost je zajímavá, a jelikož velkou část vystoupení improvizuji, napadají mne díky tak intimnímu prostoru zase jiné témata,“ přibližuje.

„Pomyslně je koncert rozdělený na část s akustickou a na část s elektrickou kytarou. Vzhledem k povaze projektu ovšem nečekejte zběsilá rocková sóla, spíše se jedná o melodické motivy a různé kombinace tónů a zvukových barev kytar,“ uzavírá Evžen Hofmann.