Kousek s hudbou a texty písní legendární poprockerky Cyndi Lauperové (1953) na libreto Harveyho Fiersteina (1953) vznikl na základě stejnojmenného filmu z roku 2005, inspirovaného skutečnými událostmi.

Kinky Boots jsou možná až neuvěřitelně vyhlížejícím příběhem továrny na boty, která se vyhnula krachu výrobou speciálních botek pro drag queen show. Zároveň ale otevírají téma přijetí člověka takového, jaký je, bez předsudků.

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl ředitel festivalu Beats for Love Kamil Rudolf.
Ředitel B4L Kamil Rudolf: Díky festivalu se na Ostravsku protočí miliarda korun

„Pro náš muzikálový soubor to byla velká výzva a pochopitelně jsme zvědaví na reakce publika, ale já věřím, že si tenhle hit diváky u nás najde,“ je přesvědčena režisérka Gabriela Petráková, která tvoří režijní tandem s Markem Davidem.

Publikum se může těšit na Jána Slezáka, Petera Pechu nebo Lukáše Adama (Lola/Simon), postavu Charlieho Price si zahrají Tomáš Krpec nebo Radim Bierski (pro toho je to muzikálový debut v hlavní roli). Kompletní obsazení je na webu NDM.

Z kandidátů MS kraje do eurovoleb uspěla pouze Kateřina Konečná (Stačilo!).
Konec Zaorálka v politice? MS kraj si pohoršil, do Bruselu jde jen Konečná

V Divadle Jiřího Myrona tentokráte diváci z hlediště neuvidí orchestr, ten bude živě pod taktovkou Jakuba Žídka hrát ze zkušebny o tři patra výše. „Vyniknou tak například lépe sólové nástroje, zvuk je čistší. K dispozici máme celé jeviště pro herce, jsou blíže divákům,“ přibližuje Gabriela Petráková jen některé přednosti řešení.

Choreografie Ladislav Cmorej a Antonín Blahuta (choreo Angels na vysokých podpatcích, ve skupině drag queen také hraje). Scénu navrhl Ondřej Zicha, kostýmy Hana Kelar Knotková. Hrajeme v překladu Pavla Bára a Michaela Prostějovského. Dramaturgická spolupráce Hana Nováková. Sbormistryně Martina Juríková.

Muzikál vypráví příběh Charlieho Price, který se snaží zachránit rodinný obuvnický podnik před bankrotem. Jedno náhodné setkání ho propojí se Simonem/Lolou, který/která provozuje drag queen show. Lola se stane návrhářkou a fabrika začne vyrábět speciální boty na vysokých podpatcích pro show, v níž se muži převlékají za ženy, a kolekci úspěšně jede představit na veletrh do Milána.

Kateřina Konečná (Je čas na změnu!). Foto: se svolením Je čas na změnu!
Znají v N. Jičíně rodačku Kateřinu Konečnou? Podívejte se na videoanketu Deníku

Premiéra byla 4. dubna 2013 v newyorském Divadle Ala Hirschfelda. Muzikál měl okamžitě obrovský úspěch a z nejprestižnějších broadwayských divadelních Cen Tony si odnesl toho roku největší počet sošek – celkem šest.