A oslava to byla velká. Příznivci hudebních maratonů se opět dočkali. „Dělej, už zpívá Chodúr, nebo ho nestihneme,“ tímto pokřikem vtrhli dva mladíci do hlediště, jeden z nich dokonce v košili s krátkými rukávy. Venku mrzlo, až praštělo.

Markéta Konvičková, rodačka z Třince, která zazářila na loňské soutěži Česko Slovenská SuperStar a stala se v Českém slavíku Objevem roku, si nejenom sólově, ale také společně se skupinou Citron zazpívala duet v podobě cover verze jednoho z jejích největších hitů s názvem Už couvám.

„Hrají jak o duši, a to je znám už třicet let,“ glosoval jejich vystoupení postarší rocker s dlouhými vlasy. Ruda z Ostravy rozesmál svými gagy publikum v průběhu večera několikrát. „Líbila se mi Ilona Csáková, ale také Markéta Konvičková. Těším se moc na Lucku Bílou,“ svěřila se nám Terezka Cibová, která se svou sestřičkou Pavlínou a rodiči byla rovněž v hledišti. Jenže vzápětí si nejenom ona, ale vyprodaná hala poslechla telefonát Lucie Bílé, kterou doslova skolila chřipka a odešel jí hlas, což bylo z jejího slovního projevu velmi patrné. Takže čerstvá česká slavice musela zrušit nejenom koncert v Karviné, ale také narozeninové oslavy s Radiem Čas. Ale přijeli i další gratulanti, kteří nezklamali – Jakub Smolík, Michal David a především Katarína Knechtová, jejíž vystoupení bylo onou pomyslnou třešničkou na dortu.

Do Ostravy po čase zavítal i Vítězslav Vávra, exmanžel zpěvačky Věry Špinarové, jehož hity jako byly Dívka z Heřmánkové návsi či Holky z gymplu uváděly do tranzu dívky před třiceti lety.„Nesmíte věřit bulváru, který tvrdil, že jsem propil dům a další nesmysly. Žiju se svou mladší ženou, která pracuje v jedné sázkové kanceláři a máme skvělou dceru Viktorii. Téměř každý den ji ráno doprovázím ke škole,“ sdělil Moravskoslezskému deníku Víťa Vávra. Jak sám říká, účinkuje už podstatně méně než dříve, ale díky pracovité manželce se prý dá vyžít i v dnešní ekonomicky nelehké době.
Pohodovou atmosféru udržovali více než pět hodin trvajícího megakoncertu moderátoři Radia Čas a Dalibor Gondík.

„Jsem rád, že se koncert pro všechny, kteří prostě mají rádi dobrou českou muziku, vydařil. Škoda, že onemocněla Lucie Bílá, bohužel i to se v životě stává. Ale věřím, že i tak bylo zaplněné hlediště spokojeno, o čemž svědčily reakce publika,“ míní za pořadatele akce Radim Pařízek.