DENÍK ODPOČÍTÁVÁ

V Nostickém paláci – tedy sídle ministerstva kultury, kde by měl být zhruba v 16.15 hodin verdikt vyřčen – totiž až do konce září probíhá výstava SMALT ART … krajina … tělo … záření, kterou připravily společnost Vítkovice Machinery Group a sdružení Dolní oblast Vítkovice.

Jedná se o unikátní výstavu velkoplošných smaltů, vzniklých na sympoziích, která se v Ostravě konala v letech 2007 až 2010. V sídle ministerstva kultury jsou tak k vidění díla renomovaných autorů jako jsou Aleš Lamr, Jiří Šuhájek, Ivan Komárek či František Hodonský. Zastoupení mají i talentovaní autoři nastupující výtvarnické generace, jako například Ivana Štenclová, Barbora Lamoot či Josef Duchan.

Dokáže podle Vás Ostrava porazit Plzeň v souboji o EHMK 2015? HLASUJTE ZDE!

Čtyři zástupci týmu komisařů včetně předsedy – sira Roberta Scotta – přijedou už zítra na obhlídku přímo do Ostravy. Čeká je celodenní program, v rámci kterého se seznámí s tím, co se v Ostravě chystá, i tím, co už zde má zaběhnutou tradici.

Poslední dojem může mít pro konečné rozhodování velkou váhu…

„Komisaři vždycky chtějí vidět něco, co už se realizuje. Nejen plány a vize, které se nedostaly dál než na papír. Jsem proto rád, že jim budeme moci ukázat rozestavěnou přístavbu divadla loutek nebo je vzít do Dolní oblasti Vítkovic,“ vyjádřil se Čestmír Kopecký, šéf týmu Ostrava 2015.

I přestavba Černé louky na Kulturní klastr bude zítra určitě patřit k důležitým tématům dne. Kromě toho se komisaři dozvědí podrobnosti o zhruba desítce zdejších akcí plánovaných na rok 2015, kterých je v přihlášce ostravské kandidatury celkově zmíněno kolem pětašedesáti.

Všechny články k ostravské kandidatuře ČTĚTE ZDE!