Již tradičně zde bude mnoho ke koukání, nakupování i tvoření. Konat se budou výtvarné dílničky, tvořivé workshopy, k vidění budou kreativní nápady a inspirace, ke koupi pak materiály a pomůcky s výstavní slevou (korálky a komponenty, látky, galanterii, bavlněnou přízi, šnůry nebo špagáty, originální knoflíky, dřevěné polotovary, skleněné kamínky, nejrůznější papírový sortiment, barvy, polymerové hmoty, suroviny pro výrobu svíček, pěnovky, floristický materiál, pedig a jiné.

Z pomůcek jsou to například šicí nebo vyšívací troje, malířské stojany, umělecké hobby štětce nebo fixy, rámečky nebo desky s plátnem, kreslící desky, razítka, jehlice…), handmade výrobky, ukázky výtvarných technik nebo novinky na trhu. Účast zde přislíbilo na 150 firem a tvůrců z celé České republiky.

Součásti výstavy je také QUILT Ostrava 2018, který nemůže ani na letošním Kreativu chybět. V letošním roce hostí ojedinělý projekt Marcely Listíkové s názvem Můj rodný kraj aneb Krásy Čech a Moravy. Jeho cílem bylo vytvořit soubor malých quiltů o velikosti 70 x 40 cm, který by dohromady tvořil pestrý obraz naší krásné země.

Zúčastnit se mohl každý, kdo měl na dané téma co ušít. Každá autorka mohla zobrazit svůj rodný kraj tak, jak ho má ráda. Vzpomenout na místa, která jí nejvíce přirostla k srdci, kde si hrávala, kudy chodívala, kde prožívala první lásky. Kolekce ukazuje nejen mnoho různě zpracovaných pohledů na krásy naší země, ale představuje i rozmanité textilní techniky.

Výstava Kreativ je otevřena:
- pátek 9. listopadu / 10 až 18 hodin
- sobota 10. listopadu / 10 až 18 hodin
- neděle 11. listopadu / 10 až 16 hodin

Vstupné:
Dospělí: 90 korun
Důchodci, studenti, děti: 50 korun
Hromadný vstup pro školy a domovy důchodců (min. 10 osob) 25 korun.

ŽIVOT BEZ BARIÉR

Další akcí, která se od 9. do 11. listopadu na Černé louce koná bude již 7. ročník výstavy Život bez bariér. Nejedná se vlastně o výstavu v pravém slova smyslu, nýbrž o prezentaci všeho, co souvisí se seniorským věkem či hendikepem.

Návštěvníci zde najdou inspiraci, jak aktivně strávit důchodový věk, dozví se, jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby, jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení, jak se vypořádat s úpravami bytu nebo auta, či jak se orientovat ve výběru kompenzačních pomůcek, invalidních vozíků a skútrů.

Na výstavě zájemci najdou pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, nabídky cestovních kanceláří či firem zabývajících se výrobou a prodejem protetických, ortopedických a kompenzačních pomůcek. Představí se řada sdružení, nadačních fondů a neziskových organizací. K vidění budou i expozice chráněných dílen spojené s prodejem výrobků jejích klientů.

Připraven bude i doprovodný program. Například v pátek 9. listopadu se od 9.30 do 11 hodin uskuteční autorské čtení z knihy Paměť Ostravy. Návštěvníci budou moct zhlédnout ukázky výcviku vodících a asistenčních psů a taneční vystoupení seniorů. Své obrazy na zde vystaví Nakladatelství tělesně postižených malířů malujících ústy a nohama (UMÚN).

Výstava Život bez bariér je otevřena
pátek 9. listopadu / 10 až 18 hodin
sobota 10. listopadu / 10 až 18 hodin
neděle 11. listopadu / 10 až 16 hodin

Vstupné:

Dospělí: 90 korun
Důchodci, studenti, děti: 50 korun
Hromadný vstup pro školy a domovy důchodců (min. 10 osob) 25 korun
Držitelé TP, ZTP a ZTP/P a jejich doprovod zdarma.
Členové Klubu celiakie pro Ostravu a MSK, z.s. (po prokázání platné členské průkazky) zdarma.

11letá Nikola z Ostravy-Poruby při tvoření se slizem.
OBRAZEM: Děti si oblíbily lepkavou zábavu se slizem