Klub Parník
Sokolská tř. 26, Ostrava,
tel.: 596138793, www.klubparnik.cz,
www.ckv-ostrava.cz
Předprodej po –pá 8 –17

1. 11.

Bebechy, začátek v 19.00 hodin, vstupné 150 korun

Koncert ostravské blues rockové kapely.


2. 11.

Hrdobci, začátek v 19.30 hodin, vstupné 222 korun

Těšit se můžete na další řádně proválený večer plný pověstných hrdobčích taškařic.

3. 11.

Sova & Slamák & Souček René, začátek v 19.00 hodin, vstupné 220 korun

René Souček, autor oficiální hymny Frýdku-Místku, který hraje vlastní tvorbu na kytaru a ukulele. Baví veselými i pomalými písničkami. Doprovázet ho bude Marek Hlosta a těšit se můžete také na ostravskou folkovou formaci Sova & Slamák, kterou tvoří Milan Sova a Kuba Slamák. Jejich osobitý písničkářský styl, léty vybroušený k nejvyšší kvalitě, je charakteristický chytlavými melodiemi a chytře vypointovanými texty.


5.11.

Jamie Marshall's Amplified Acoustic Band (UK), začátek v 19.00 hodin, vstupné 200 korun

Multižánrová kapela s bluesovými kořeny včele s anglickým zpěvákem a kytaristou Jamie Marshallem, která disponuje bohatým autorským i převzatým repertoárem a výrazným aranžérským potenciálem. Kapela vystupuje pravidelně doma i v Evropě. Posluchačům nabízí nevšední zážitek díky charizmatickému a osobitému zpěvu Jamieho a Svatky Hlávkové Štěpánkové a dále výborné instrumentaci i spontánnímu projevu muzikantů Radka Hlávky na akustickou kytaru a Martina Petráska na perkuse.


6. 11.

Lenka Filipová, začátek v 19.00 hodin, vstupné 450 korun

Vynikající česká zpěvačka, šansoniérka, kytaristka a hudební skladatelka v jedné osobě. Lenka Filipová má na svém kontě víc než 20 studiových alb, ze kterých pochází řada hitů – Částečné zatmění srdce, Zamilovaná, Za všechno může čas a další.

7. 11.

Lenka Filipová, začátek v 19.00 hodin, vstupné 450 korun

Druhý ostravský koncert vynikající české zpěvačky, šansoniérky, kytaristky a hudební skladatelky.

8. 11.

Ostravské listopadání, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v prodeji v klubu Parník.

Série koncertů hudebního minifestivalu Ostravské listopadání vstupuje letos do svého dvacátého sedmého ročníku! V pátek večer vystoupí Jarda Svoboda - trabandita. Festival je pořádán za finanční podpory Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

9. 11.

Ostravské listopadání, začátek v 14.00 hodin, vstupné v prodeji v klubu Parník.

Od 14 hodin improvizační divadlo All Imp, v 15 hodin Frequently Asked Questions, v 17 hodin Jan Dospiva a Šansonika, v 18 hodin Adonai, ve 20 hodin Martin Trchov (solo). Festival je pořádán za finanční podpory Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

11. 11.

Michal Pavlíček Trio, začátek v 19.00 hodin, vstupné 350 korun

Koncert rockového kytarového mága s kapelou. Vydal přes 70 CD a DVD. Získal mnoho ocenění i několik zlatých desek. Jeho DVD Beatová síň slávy se stalo double-platinové a získalo hudební cenu Anděl. V roce 2016 vstoupil do síně slávy a získal cenu Anděl za celoživotní tvorbu. Výrazná osobnost a spolutvůrce Pražského Výběru, zakladatel a autor hudby skupiny Stromboli. Působí v BSP, Triu a Supergroup. Jeho píseň Země vzdálená s textem Ivana Hlase se stala jedním z hitů devadesátých let.

12. 11.

Michal Pavlíček Trio, začátek v 19.00 hodin, vstupné 350 korun

Druhý ostravský koncert rockového kytarového mága s kapelou.

Jako autor a interpret se podílel na CD Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Báry Basikové, Kamila Střihavky, Richarda Müllera a dalších.

14. 11.

Slzy štěstí v Ostravě & Stand-up comedy, začátek v 19.00 hodin, vstupné 200 korun

Přijďte se pobavit na dvouhodinovou pravou stand-up comedy. Vlado, Dominika, Matúš, Jan a jejich vzácní hosté si pro vás chystají další příběhy o tom, co zažili.

17. 11.

Jazzová země 30 let svobody – SametOVA, začátek v 18.00 hodin, vstupné 150 korun

Mezinárodní špičkový kvartet Luboše Soukupa hraje originální soudobý jazz, který je postaven na výrazných kompozicích lídra kapely. Český saxofonista se představí s fenomenálním kytaristou Davidem Dorůžkou, pianistou Vítkem Křišťanem, netradiční česko-dánskou rytmikou Jaromíra Honzáka na kontrabas a spolu s nimi bubeník Morten Hasum. Koncert je pořádán za finanční podpory Statutárního města Ostrava: 30 let svobody – SametOVA!!!

18. 11.

Folk Team, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 220 korun

Legendární brněnská skupina Folk Team nikdy nepřemýšlela o svém stylovém zařazení, ale hrála to, co sama chtěla. Žánrově bývá řazena k folkrocku nebo softrocku, některé skladby jsou laděny bigbítově, jiné inklinují k čistému folku či šansonu. Kapela letos slaví 45 let a to je určitě důvod k oslavě. Vydala 6 studiových alb a 6 výběrových. Bude co poslouchat a na co vzpomínat.

21. 11.

JazzTalent, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 korun, na místě ho vybírá ZUŠ Eduarda Marhuly.

Krajská přehlídka talentů Základní umělecké školy Eduarda Marhuly z Ostravy-Mariánských Hor.

24. 11.

Mike Stern & Jeff Lorber Fusion Project, začátek ve 20.00 hod, vstupné 795 korun.

Festival Ostrava Jazz Nights

Kytarista Mike Stern zakončí letošní ročník Festivalu Ostrava Jazz Nights, který již šestnáct let organizuje klub Parník. Na jaře nahrál Mike nové album ve spolupráci s klávesistou Jeff Lorberem. Spolu s nimi dorazí do Ostravy bubeník Dennis Chambers a basista Jimmy Haslip.

25. 11.

Jet Set Big Band, začátek v 19.00 hodin, vstupné 200 korun

Swingový večer protkaný slavnými melodiemi z repertoáru Glena Millera, Franka Sinatry, Louise Armstronga a dalších.

26. 11.

Kamil Střihavka & Leaders, začátek v 19.00 hodin, vstupné 350 korun

Rocková legenda oslovující již dvě generace fanoušků, majitel nezaměnitelného fenomenálního hlasu vystoupí s kapelou The Leaders Acoustic Band! Kamil Střihavka – zpěv, Petr Henych – akustické kytary, Martin Ivan – kontrabas, Patrik Sas – bicí nástroje, Michal Vejskal – klávesy, Markéta Podhajská – perkuse, Ondřej Klímek – saxofon, flétna, David Babka – steel kytara.

27. 11.

Kamil Střihavka & Leaders, začátek v 19.00 hodin, vstupné 350 korun

Druhý ostravský koncert rockové legendy.

29. 11.

Jablkoň, začátek v 19.00 hodin, vstupné 200 korun

Držitel dvou cen Anděl a různých dalších ocenění například ceny kritiky festivalu v Plauen, nebo ceny diváků mnichovského festivalu Toolwood. Už nějaký čas není kapela tak žánrově nezařaditelná, jako bývala v minulosti, a také k alternativní scéně je už řazena spíš ze setrvačnosti. Přístupem k hudbě smývá hranice žánrů.

Připravujeme: Petr Spálený & Apollo Band, Robert Křesťan a Druhá Tráva, Markéta Konvičková