David John Lloyd vzpomíná dodnes na své první ostravské kroky velmi rád.

„Přiletěl jsem v roce 1995 z Barcelony, na vídeňské letiště, kde mě tenkrát čekal Petr Pavliňák, majitel Výtvarného centra Chagall v Ostravě. Tam jsem měl svou první českou výstavu. Můj dojem z moravskoslezské metropole před lety? Město plné kontrastů s industriální surovostí, což mě vedlo k vytvoření několika zajímavých akcí, k nimž patřily například Černý a Žlutý projekt, inspirovaný hornictvím. Oba projekty byly prezentovány v Hornickém muzeu na Landeku. Inspirativně na mě zapůsobila setkání se spisovatelem Mirkem Sehnalem, dýdžejem Pavlem Fialou, tanečníkem a choreografem Igorem Vejsadou, muzikoložkou a překladatelkou Janou Novotnou, galeristou Petrem Beránkem a mnohými dalšími,“ vzpomíná po letech David J. Lloyd.

Zemřel Petr Dudešek, zakladatel legendární skupiny Buřinky a Berušky Petra Dudeška.
Petr Dudešek, hvězda československého hudebního nebe, zemřel. V úterý měl pohřeb

Paradoxně Ostrava mu umožnila setkání s barcelonskou rodačkou, světově proslulou sopranistkou, Montserrat Caballé, které před jejím ostravským koncertem věnoval svůj obraz.

NAKAŽLIVÁ BOHÉMA? NIKOLIV: RUM

Ostrava pohltila Davida Lloyda, výtvarníka, ale také příležitostného saxofonistu, hudebníka, ale i zábavného společníka do víru bohémského života. Ten sice hodně maloval, ale možná ještě více navštěvoval noční podniky, třeba Televizní klub v Ostravě, kde mu údajně zachutnal typický někdejší mok havířů rum. Možná, v malých dávkách je to lék, ve větších pak určitě zabiják. A tak není divu, že po nějakém čase to přišlo. Cirhóza jater, zněla diagnóza velmi vážného zdravotního stavu anglického bouřliváka.

„Následovaly pobyty v nemocnicích. A když se zdálo, že má David vyhráno, musel se po čase podrobit v pražském IKEMu transplantaci jater. Dopadla úspěšně,“ vzpomíná novomanželka Pavla.

Naposledy v Ostravě bruslil Michal Březina vloni v prosinci, kdy suverénně vyhrál s velkým náskokem mistrovství čtyř zemí.
Březina je zpět na ledě. Bruslit ale musí v roušce

„Chci opravdu ještě jednou poděkovat za nesmírnou péči všem lékařům, kteří mi zachránili život,“ říká David Lloyd. Od základu změnil životosprávu. Je šťastný, že znovu může malovat a věnovat se hudbě.

„Naštěstí se zklidnil, ale emoce s ním cloumají stále. Holt je to bouřlivák,“ tvrdí manželka a zároveň jeho strážný anděl Pavla.

David John Lloyd stále tvoří, chystá výstavy a nové projekty, dokonce jeden ostravský básník prý připravuje o něm sbírku. Věřme , že se vše podaří…