Důl Michal je jednou z nejcennějších průmyslových památek nejen Ostravska, ale i celé republiky. Hudební produkce mezi nádhernými cihlovými budovami z počátku minulého století s těžní věží nad hlavou chutná skvěle.

„Návštěvníci MichalFestu navíc budou moci navštívit i vnitřní prostory národní kulturní památky za zvýhodněnou cenu padesát korun. Prohlídková trasa umožňuje zhlédnout autentické vybavení a vzhled řetízkových šaten, koupelny, cechovnu, lampovnu, jámovou budovu, most pro pohyb mužstva z lampovny do jámové budovy a strojovnu s původním technickým zařízením, které představuje jedinečný soubor elektrických těžních strojů a kompresorů z období počátků elektrifikace," přiblížil Martin Juroška, starosta Michálkovic, v nichž se festival koná.

Celodenní hudební maraton začne už v 10 hodin. Lístky v předprodeji stojí 180 korun, přímo na místě pak 250 korun s tím, že děti do 150 centimetrů mají vstup zdarma.

„Mimo hudební program budou v areálu umístěny i atrakce pro děti, přičemž na nich nebude vybíráno vstupné. V nočních hodinách pak rozzáří oblohu nad areálem nádherný ohňostroj," dodal na závěr starosta Juroška.