„I do budoucna chceme nadále uchovat tuto podobu multižánrového festivalu," říká Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně Colours of Ostrava.

Velkým miláčkem se stala francouzská zpěvačka ZAZ, která si umí podmanit publikum komorními šansony, ale i výbušným rockem, stejně tak i vystupováním.

„Komu se líbila ZAZ jako nám? Byla skvělá, že?" nadšeně glosovala vystoupení zpěvačky i v sobotní noční tramvaji skupinka jejích příznivců. „Těšila jsem se na Bobbyho McFerrina a opět mě nezklamal," lakonicky komentovala výkon svého oblíbeného interpreta paní Jana z Olomouce.

Alanis Morissette předvedla profesionální výkon dle svých možností, ale marná sláva, je už za svým zenitem. A navíc akustika koncertu nebyla zrovna nejlepší… Hudebními lahůdkami Colours se stali vedle Kronos Quartetu, Kimma Pohjonena a Samuliho Kosminena legenda jihoafrického jazzu Hugh Masekela, americká kapela Animal Collective, ale také skupiny Portico Quartet, Infected Mushroom či skvělý libanonský trumpetista Ibrahim Maalouf.

„Ve výborné náladě jsem zažila britského zpěváka Antonyho, který účinkoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Vtipkoval i během zkoušek, což prý u něho není rozhodně zvykem. Pobyt u nás si doslova užíval," míní Zlata Holušová.

Umělecká hostina skončila. Je skvělé, že za rok bude další!