Česká zpěvačka, moderátorka nebo taky herečka se letos poprvé vydává na turné.

Hudební doprovod na všech zastávkách zajistí Boom! Band Jiřího Dvořáka za doprovodu smyčcového kvartetu. Vstupenky na všechny koncerty jsou již v prodeji.

Důvěrně známé a oblíbené vánoční skladby doplněné o hity z repertoáru držitelky Ceny Thálie zazní i v ikonické pražské Lucerně.

„V šestnácti letech jsem zde vystupovala poprvé. Tenkrát jsem si myslela, že i naposledy. Letos se můj dětský sen stane skutečností! Budu mí svůj první samostatný koncert v Lucerně, kde zazpívám písničky nejen ze svého vánočního alba,“ rozplývá se populární muzikálová zpěvačka a herečka.

Sama věří, že celé turné zapadne do pohodové předvánoční atmosféry v zemi. „Odjakživa miluju Vánoce. Ráda se v období adventu a svátků setkávám s blízkými a milými lidmi. Přesně v to doufám i v rámci turné. Věřím, že si to diváci užijí stejně jako my na jevišti,“ komentuje její koncertní šňůru Monika Absolonová.

Turné navazuje na vloni vydané stejnojmenné vánoční CD. Disk obsahuje kromě jiného i populární vánoční písně, které v češtině dosud nezazněly. Mezi písněmi jsou i klasické melodie jako Padá sníh, Hodně štěstí, Bílé Vánoce, či Tichá noc a Chtíc, aby spal. Původními českými texty je opatřili Rudolf Kubík a Kryštof Marek. Ten je mimo jiné autorem hudby a textu k jedinému duetu na CD (Zlatý sníh), který zpěvačka nazpívala s Karlem Gottem. (red)