Proč jste se rozhodl produkovat novější nastudování Mrazíka na ledě?

Ozvaly se hlasy, že už nastal čas, kdy dorostla nová generace, aby se Mrazík zase oživil. A hlavně jsme to vymysleli úplně jinak, takže je to docela unikátní počin. Výtvarná stránka je řešena formou velkých videoprojekcí, diváci budou mít pocit, jakoby se opravdu nacházeli v krajině s vesničkou, která se stejně jako ve filmu přiblíží až k chaloupce, z jejíchž dveří vyjede na led Marfuša. Nebo Ivánek s Nasťou budou tančit svůj milostný duet na louce s povlávajícími vlčími máky, v temném lese budou problikávat očička šelem… Ze scény tvořené ještě mnoha dalšími pohyblivými obrazy bude vyčnívat reálná pec, na níž bude Baba Jaga po ledu jezdit a nakonec v ní i skončí, či obrovský nafukovací Mrazíkův palác… Zkrátka zajímavá podívaná, kde se kouří z komínů chaloupek, padají vločky a když Ivánek bloudí světem, dokonce i běhá krajina. Na led jsou nasměrovány projekce nejen květin

Jak se změnilo obsazení účinkujících?

Všechny účinkující ze „souše“ jsme dali na led s výjimkou Martina Dejdara, Viléma Čoka a Iva Martáka, kteří alternují Babu Jagu. Ivánka opět v našem muzikálu zpívá Karel Gott a mluví jej Michal Dlouhý, Nastěnku nazpívala Iveta Bartošová a mluví ji Lenka Sedláčková, Marfušu mluví i zpívá Věra Špinarová. Sám jsem si dovolil nazpívat i namluvit Mrazíka.

Co vám přináší producentská práce?

Zkusil jsem si trošku jinou polohu, někdo říká, že podnikám, ale podnikání to není. Vytváříme vlastně jakési větší představení na ledě. Je to zábavné, někdy také trochu o nervy, ale zvolili jsme si báječné spolupracovníky.

Martin Čičvák režíruje, František Blaťák vytvořil choreografii pro řadu krasobruslařů a vypadá to – podle mě – báječně.

Takže kolik představení se uskuteční v sobotu a v neděli ve Frýdku-Místku?

V sobotu začínají představení ve 14 a v 18 hodin, v neděli hrajeme od 14 hodin.