V té první s názvem Nejlepší televizní film nebo minisérie se nejlépe umístily minisérie Dukla 61 (režie David Ondříček), Metanol (režie Tereza Kopáčová) a Rédl (režie Jan Hřebejk).

Natáčecí den nového českého televizního filmu Dukla 61 v prostorách Dolu Žofie v Orlové.
OBRAZEM: Jak se natáčel film o důlní tragédii Dukla 61? Podívejte se

Seriály Dabing Street (režie Petr Zelenka), Profesor T. (režie Tomáš Mašín a Michal Blaško) a Vzteklina (režie Tomáš Bařina) jsou nominovány ve druhé kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál.

Na rozdíl od filmů, které jsou do souboje o České lvy zařazeny automaticky při splnění podmínek statutu, do televizních kategorií přihlašují své projekty sami vysílatelé. Letos své snímky přihlásily Česká televize, TV Nova a FTV Prima.

Vítězové filmových i televizních sekcí budou vyhlášeni během ceremoniálu 26. ročníku cen Český lev, který se uskuteční v sobotu 23. března v pražském Rudolfinu. Večerem nově provede herec Václav Kopta, slavnost odvysílá od 20 hodin v přímém přenosu Česká televize.

Dobrou zprávou pro diváky je, že nominované filmy za rok 2018 (s počtem 13 nominací vede snímek režiséra a producenta Ondřeje Trojana Toman) mohou zhlédnout od 2. do 19. března v síti multikin CineStar.

Rudá hvězda se o víkendu opět objevila na těžní věži jedné z šachet. Naštěstí však jen pro filmaře, kteří zde chystali film o nejtragičtějším poválečném důlním neštěstí v tuzemsku.
Dukla 1961: Branou dolu procházely hornické vdovy
Z natáčení filmu Dukla 61
Film Dukla 61 připomíná velké důlní neštěstí