Zkrocení zlé ženy. Bystrá komedie o trvalých rozepřích mezi muži a ženami, námět o touze člověka žít po boku jiné milované osoby, nikdy nekončící namlouvací ceremonie, dvě sestry a dva ženské principy, iniciativní nápadníci a jeden nesmělý muž a v neposlední řadě slovní alternace a typické slovní rozepře. Story v režii Daniela Špinara, která se tváří být zkrocením, ale ve své podstatě je uvědoměním emancipované hrdinky Kateřiny. To vše je svěží divadelní fraška Zkrocení zlé ženy. Na Letních shakespearovských slavnostech bude inscenace pro velký zájem publika uvedena již čtvrtou sezónu v řadě. Na prknech se budou opět prohánět ty nejznámější divadelní, filmové i seriálové tváře.

Nicméně na počátku všeho stál nepřekonatelný anglický dramatik William Shakespeare, při psaní své první komedie nemohl tušit, že Zkrocení zlé ženy bude jednou patřit k jeho nejoblíbenější hře vůbec. Překlad Martina Hilského odlehčil a letnímu uvolněnému divadlu přiblížil Daniel Špinar, jenž se domácímu ostravskému publiku dříve představil jako režisér hry Britney goes to heaven, která se v divadle u Bezručů hrála od roku 2006 po tři roky. Pro letní divadlo na inscenaci Zkrocení zlé ženy spolupracoval s Janem Muchowem, který hru okrášlil o mnohdy netypický hudební doprovod, který není pouze zvučnou kulisou děje, ale naopak ilustruje niterné pocity postav. To, co nevysloví sami herci, vyjadřuje hudba za ně. Stejně tak se velmi kreativně vyjádřila Lucia Škandlíková, která navrhla novodobé kostýmy, některé podobně jako hudba nejsou jen kusem látky, ale promlouvají k publiku prostřednictvím nápisů, kýčových krajek a volánů či různých dalších doplňků.

Zkrocení zlé ženy. Opět se můžete těšit na hvězdná jména. Hubatá Kateřina (Tatiana Vilhelmová, Jana Stryková) je pravý opak své sestry Bianky, touží po opravdové lásce nikoli po platonickém vzplanutí. Petruccio (Roman Zach) mnohdy nedbá zvyků doznívajícího středověku ve vztahu k ženám, přesto však pro něj nejsou ženy jen prožitkem. Syn šlechtice Vincentia Lucentio (Vojtěch Dyk, Matouš Ruml) se po příjezdu do Prahy zamiluje do Bianky (Lucie Štěpánková, Tereza Vilíšová), druhá dcera kupce Baptisty (Oldřich Vízner) je dívka hledající romantickou lásku a muže, který ji ochrání.

Letní divadlo bude v neděli a pondělí místem laskavé chemie, která je strůjcem všech našich vzplanutí, i když si to mnohdy neradi přiznáváme. V komedii Zkrocení zlé ženy se opět rozehrává Shakespearův oblíbený motiv: „Co se škádlívá, to se rádo mívá." Přijďte se přesvědčit na vlastní kůži! Informace o volných vstupenkách jsou zveřejňovány na webu www.shakespearova.cz a https://www.facebook.com/shakespeareostrava.

Jitka Jitřenka Navrátilová