Réžie seriálu se ujal Radim Špaček. Štáb i herci za sebou mají 85 natáčecích dnů, před sebou ještě zhruba 45. V březnu se točilo v Beskydech, pak v Ostravě, u Těrlické přehrady a minulý týden také v Českém Těšíně. Venkovní záběry jsou natočené, nyní se štáb, který na Ostravsku natáčí dvanáctidílný seriál Stíny v mlze, přesunuje do interiérů.

Živý koncert kapely Kryštof z nádvoří pivovaru Ostravar, 21. června 2020 v Ostravě.
Podívejte se, Kryštof, Gott i Janžurová v novém klipu Vánoční. Líbí se vám?

„O víkendu se začaly točit scény na policejní stanici, kterou jsme si sami „postavili“ v budově naproti vítkovickému nádraží. Tam by mělo probíhat natáčení až do přibližně 10. prosince,“ prozradila mluvčí Televizního studia Ostrava, v jejímž producentském centru seriál vzniká. Natáčení bude pokračovat v půli ledna.

Dětské gangy i motorkáři

Dvanáct hodinových dílů zavede diváka do prostředí nejrůznějších sociálních skupin. Od dětského gangu ze sídliště a youtubery, přes motorkáře nebo pašeráky, až po realitní makléře. Podle tvůrců jde o zprávu o současné společnosti. „Toto je první seriál, dvanáctidílný, který dělám celý sám. Vždy jsem se o režii dělil s kolegy, díky čemuž bylo více času. Teď mám za celé dílo i za to, jakým obloukem odvyprávím děj, odpovědnost jenom já,“ říká režisér Radim Špaček.

Záběry z natáčení krimiseriálu Stíny v mlze, který natáčí režisér Radim Špaček na Ostravsku a v Beskydech.Záběry z natáčení krimiseriálu Stíny v mlze, který natáčí režisér Radim Špaček na Ostravsku a v Beskydech.Zdroj: Martin Popelář

Podle kreativní producentky Kateřiny Ondřejkové dává seriál velký prostor osobním linkám hlavních hrdinů. „Kdo jsou, jaké mají životy, co prožívají, když nehledají „stíny v mlze“. To jsou elementy, které jsme v českém seriálu zatím moc neviděli. Zároveň jsem chtěla, aby hlavní postavou byla žena kriminalistka. Zajímá mě, jestli žena, matka, manželka může skloubit osobní život s takto náročnou prací,“ říká Ondřejková. 

Zleva Martin Gebauer, Stanislav Folwarczny a Radek Podstawka.
Folwarczny, Gebauer, Podstawka. Tři náměstci hejtmana kraje jsou z Karvinska