Na podzim minulého roku své fanoušky navnadili členové kapely dvěma singly – Chrám a Sváděná – a nyní do světa vypouští celé album.  

“Na přípravách desky jsme intenzivně pracovali poslední dva roky. Materiálu jsme měli dost, tak jsme oslovili kamarády muzikanty, kteří nám desku pomohli nahrát, a také sponzory, bez kterých bychom si vydání desky nemohli dovolit. To zapálení a nasazení všech lidí okolo nám pomohlo úspěšně dokončit album Svítá. Teď už se těšíme až si nové kousky zahrajeme před publikem!“ prozrazuje frontman Sváťa Tulej zákulisí vzniku druhého CD.

Klip k písni Sváděná: 

| Video: Youtube

Deska Svítá obsahuje devět písní, autorem většiny z nich je právě frontman kapely Sváťa Tulej. Fanoušci se ale mohou těšit například také na píseň Lovec v pasti na medvědy z pera bývalého bubeníka kapely Jiřího Krhuta, kterou již znají z koncertů a z YouTube kanálu Nedivoč.

Tuto píseň si v roce 2020 vybral také herec Štěpán Kozub pro svůj malý filmařský debut. K Lovci v pasti na medvědy totiž sám napsal, zrežíroval a natočil hudební videoklip.

Klip Lovec v pasti na medvědy:

| Video: Youtube

Pod další píseň – Ještě nespíš – se jako producent podepsal Jan Steinsdörfer, klávesák skupiny Chinaski, který v této písni také účinkuje. Mezi dalšími hudebními hosty na novém albu najdeme například fenomenálního Davida Stypku, Nikose Gregoriadise (kapela Kryšof), Matěje Drabinu a Pavla Sotoniaka (kapela Bandjeez), Rudyho Horvata (Marie Rottrová, Vlasta Redl, Tereza Černochová) nebo Jana Uviru (bývalý klávesák Nedivoč).

Křest desky proběhne 25. února v Domě kultury města Ostravy. Vstupenky jsou již v prodeji a krom výše uvedených hostů, podílejících se na vzniku desky, se mohou diváci těšit na ostravského herce Alberta Čubu z Divadla Mír, zpěvačku Kateřinu Marii Tichou nebo režiséra Vladímíra Skórku.

Nedivoč

Nedivoč je kapela s repertoárem stejně pestrým, jako je její rodná Ostrava. Vznikla v roce 2016 a na svém kontě má zatím dvě alba. Pětici muzikantů tvoří Sváťa Tulej (zpěv), Adam Farana (piano), Vojta Šňupárek (kytara), Janko Smichovič (baskytara) a Jan Krompolc (bicí) - více na  webu kapely www.nedivoc.cz.