Nové pořady ostravského studia České televize se už od září objeví na televizních obrazovkách a obohatí vysílání ČT1.

Jde o pořady zábavné. Jeden z nich Hospoda U Druhé šance je první veřejnoprávní reality show s významným sociálním zacílením.

Druhý zábavný pořad Žiješ jenom 2x chce oslovit diváky ve zralém věku a motivovat je k realizaci dosud odkládaných zájmů. Moderovat jej bude Pavel Zedníček.

Hospoda U Druhé šance

Historicky první reality show České televize. „V průběhu několika měsíců v ní budeme sledovat skupinu soutěžících, jimž se sice život různými způsoby zkomplikoval, ale kteří právě dostali svou druhou šanci. V rámci pořadu se učí vařit a fungovat v provozu restaurace, získávají novou kvalifikaci a mají možnost najít stálé zaměstnání.

Ten nejlepší z nich bude zaměstnán jako kuchař v nově otevřené restauraci v centru Ostravy. Jak to chodí ve skutečné restauraci, se dozvídají od svého potenciálního zaměstnavatele podnikatele, hudebníka a majitele několika restaurací Marcela Lesníka Woodmana," říká Jolanda Pilařová z ostravského studia České televize.

Hospoda U Druhé šance, jejímž režisérem je Jan Bělohlavý, se poprvé přihlásí ve středu 4. září na ČT1 ve 21.20 hodin. Vyvrcholí finálovým dílem 23. října.

Žiješ jenom 2x

Nový pořad pro aktivní seniory, kteří vnímají svůj důchod jako ten správný čas pro neobyčejné zážitky i konečně splněné sny. Své vrstevníky na cestě za naplněním tajných přání doprovází moderátor Pavel Zedníček. Režisérem pořadu je Roman Motyčka, dramaturgie je v rukou Jany Bohušové a Marcela Nevína. Šestnáctidílný cyklus Žiješ jenom 2x se objeví na obrazovce každé úterý na ČT1 ve 21.15 hodin. „Být parťákem aktivních lidí, kteří si rádi plní svoje dávné sny, bylo pro mne po všech stránkách velmi příjemné.

Seznámil jsem se s úžasnými a energickými lidmi, kteří by mohli inspirovat i ty mnohem mladší, a vyzkoušel jsem si s nimi zážitky, které by mne jindy možná minuly. Hráli jsme hokej s týmem veteránů, doprovázel jsem dámu, která si vyzkoušela jízdu s kočárovými koňmi, s jinými jsem byl ve vzduchu, ve formuli, v jeskyních, na tanečním parketu, u sklářské pece a ještě leckde jinde," dodává k pořadu jeho moderátor Pavel Zedníček.