Sympatická Kateřina Chroboková pochází z Havířova, na vdavky zatím nemyslí. Už proto, že většinu roku tráví na cestách na různá vystoupení. „Před několika dny jsem koncertovala na východním Slovensku, v těchto dnech jsem v Olomouci, kde tento týden zahajuji spolu s Moravskou filharmonií Olomouc tamní velký varhanní festival, prakticky největší v České republice,“ sdělila nám včera doslova energií nabitá mladá umělkyně.

Před třemi lety natočila v Belgii své první profilové cédéčko. Má na svém kontě desítky koncertů doma, ale především v zahraničí. Už nyní se moc těší na první ročník mezinárodního festivalu Vox Organi, který se uskuteční v Havířově v době od 10. do 28. září. „Jsem moc ráda, že mohu spoluorganizovat tento festival. Vzhledem k tomu, že se pohybuji často v zahraničí a mám mezi varhaníky řadu přátel, pozvala jsem je na tento festival,“ dodává nadšeně Kateřina Chroboková.

Na čtyřech koncertech se postupně představí Hanna Rys z Polska, Karol Golebiowski z Belgie, Robert Hugo a Jiří Stivín. Kateřina Chroboková vystoupí na slavnostním závěrečném koncertu s Janáčkovým komorním orchestrem. Všechna festivalová vystoupení se uskuteční v Kulturním domě Radost v Havířově a organizuje je tamní Městské kulturní středisko.