Ve čtvrtek v Ostravě odstartoval festival Beats for Love.

Letos se rozrostl nejen areál festivalu, ale i jeho program.

„Během tří dnů se na celkem osmi scénách vystřídá více než 240 interpretů, kteří v součtu všech pódií budou hrát přes tři sta hodin," shrnul ředitel festivalu Kamil Rudolf. Mezi umělci se objeví nejen česká a slovenská jména, zahrají dokonce i hvězdy ze Srbska, Británie, USA či Jihoafrické republiky. „Největšími taháky letošního programu jsou například Rocky Rock, Gramophonedzie, John B., X-Press 2, Majk Spirit či Skyline," uvedl člen organizačního týmu Matyáš Ožana, který dnes v Dolních Vítkovicích také vystoupí.

Majk Spirit

Během čtvrtečního večera se dále představí například berlínská elektro swingová formace The Carlson Two, anglický dýdžej a hudební producent Aphrodite a hlavní hvězdy hudebního stylu trance Stoneface & Terminal.

Pravděpodobně největším hvězdou dnešní noci se stane slovenský rapper a porotce soutěže Hlas Československa Majk Spirit, který své vystoupení zahájí o půlnoci.

Dnes se na programu objeví také workshopy, ve kterých se zájemci mohou naučit rozmanitým tanečním stylům. Tímto ale mimohudební aktivity letošního ročníku nekončí.

Nejen hudba a tanec

Organizátoři si pro návštěvníky připravili také stolní fotbal a fotokoutek. „Každý si bude moci vybrat kulisu svých fotografií. Za zády se může tyčit první vítkovická vysoká pec, někdejší plynojem proměněný v Gong nebo těžní věž dolu Hlubina," upřesnil Rudolf. K dispozici je také stanové městečko, hlídané parkoviště a mobilní aplikace, která poskytuje kompletní informace o celé akci.

Ve čtvrtek v Ostravě odstartoval festival Beats for Love.

„Myslím, že festival bude letos celkově lepší. Jednak věřím, že dorazí více lidí a také z organizačního hlediska z toho mám zatím lepší dojmy," hodnotí připravenost Beats for Love jednadvacetiletý student Tomáš Zeman.

Také pořadatelé tipují, že tento rok překonají návštěvnost prvního ročníku. „V minulém roce se festivalu zúčastnilo přes pětadvacet tisíc lidí, letos už jich čekáme přes třicet tisíc," odhadl Ožana.

Ekologické kelimky

Vstup na Beats for Love je stejně jako vloni podmíněn zakoupením ekologického kelímku, který na jeden den stojí padesát korun a na tři dny sto korun. „Na takových festivalech jsou kelímky standart. Jsou ekologické, není díky nim třeba masivních uklízecích akcí a navíc jsou jakousi symbolickou bariérou a ochranou před lidmi, kteří na takové akce chodí krást, nebo si vybíjet zlost," objasnil člen týmu Michal Hromas.

Podmínkou vstupu je také věk nad osmnáct let. Lidé ve věku šestnáct a sedmnáct let mohou na festival pouze v doprovodu osoby starší osmnácti let. A ti, kteří ještě šestnáctého věku nedosáhli, se mohou zúčastnit pouze v doprovodu rodiče nebo zákonného zástupce.

Markéta Jarmarová