Akce proběhla v ostravském klubu Fabric v symbolickém čase dvacet hodin a dvacet minut a v rámci večera se představilo dvanáct umělců. Mezi nimi například známý ostravský tvůrce Jiří Surůvka, který dorazil se svým psem Emilem.

„Loni jsem byl v Clevelandu a taková akce tam zrovna probíhala. Líbila se mi tahle forma, tak jsem si řekl proč ne, a jsem tady. Všichni jsou přesyceni informacemi z internetu a tohle je slušná forma, jak vzbudit v lidech zájem o umění,“ řekl Surůvka a dodal: „Víte, zaujmout dneska lidi je hrozně těžká věc. Hlavně to nesmí být nuda a tohle podle mě nuda určitě není.“

Zajímavá byla také prezentace architekta Adama Gebriana, který se podílel na projektu přeměny Černé louky.

Dejte umělci mikrofon…


„Mark Dytham, který s Pecha Kucha Night vlastně přišel, říká: ‚Dejte umělci mikrofon a jste lapeni na hodiny.‘‛ To je přesně o tom. Když mu dáte jen dvacet sekund na jeden z dvaceti obrázků, nestihnete se nudit a dozvíte se, co je třeba,“ vysvětlil Gebrian.

První Pecha Kucha Night proběhla v Ostravě v srpnu na Dole Hlubina a přilákala čtyři sta diváků. Do Fabriku dorazilo asi šest set lidí a další zájemci se už dovnitř ani nevešli. „V Ostravě má Pecha Kucha Night zatím úspěch, lidi to baví, a tak bychom chtěli pokračovat dál. Rádi bychom s projektem putovali po různých zajímavých místech Ostravy, abychom její krásy představili zbytku republiky,“ řekla Klára Žilová, jedna z organizátorek akce. Další Pecha Kucha Night by měla v Ostravě proběhnout za tři měsíce. Kde se bude konat tentokrát, pořadatelé zatím tají.