Pro tentokrát spojila filharmonie síly s činohrou a novým cirkusem a divákům nabízí exkluzivní zážitek. „Hudbu se snažíme uchopit vždy novým způsobem a tím našim posluchačům připravit jedinečný zážitek,“ komentuje nový projekt ředitel JFO Jan Žemla. Na programu jsou dvě vystoupení, původně se měla konat v úterý a ve středu, po přeložení bylo úterní představení odloženo na čtvrtek. V Gongu se s JFO představuje soubor Cirk La Putyka pod taktovkou Joela Hány.

Výhrůžka hejtmanovi.
Zvrat v kauze šibenice u domu hejtmana Vondráka: policie má pachatele

Představení Up End Down Symphony, které soubory společně nazkoušely, přináší pohled na cestu člověka od narození po smrt. Křižovatka žánrů propojuje různé prvky a motivy: ulic, nebe a země, narození a smrti, vzpomínky a přítomnosti, úsměvu a slz, vzletů a pádů.

„Tohle naše představení je nejdivadelnější a zároveň jedno z nejriskantnějších. Akrobati vyskakují do výšky sedmi až devíti metrů, podle náročnosti triku. Takže souhra orchestru s námi je velmi důležitá. Hudebníci se nemůžou držet jen not, ale musí sledovat akci na pódiu, nejsme schopni pokaždé skočit salto na milimetr a sekundu stejně,“ vysvětluje Rostislav Novák ml., režisér a principál Cirku La Putyka.

Petr Wolf (vlevo) s obhájcem při jednání u Krajského soudu v Ostravě.
Bohém na pláži, nebo krysa v koutě? Nejhledanější politik Česka stále na útěku

Dvojicí koncertů s Cirkem La Putyka však projekt Cyklus G pro filharmonii teprve začíná. „V následujících měsících si společně můžeme vychutnat Tata Bojs, hudební poctu Davidu Stypkovi nebo hudbu z filmů. Začátky těchto koncertů jsme posunuli už na osmnáctou hodinu, aby mohly dorazit i děti,“ láká ředitel JFO Jan Žemla na prosincové, lednové a březnové dvoudenní taháky.