Pro tentokrát spojila filharmonie síly s činohrou a novým cirkusem a divákům nabízí exkluzivní zážitek. „Hudbu se snažíme uchopit vždy novým způsobem a tím našim posluchačům připravit jedinečný zážitek,“ komentuje nový projekt ředitel JFO Jan Žemla. Na programu jsou dvě vystoupení, původně se měla konat v úterý a ve středu, po přeložení bylo úterní představení odloženo na čtvrtek. V Gongu se s JFO představuje soubor Cirk La Putyka pod taktovkou Joela Hány.

Představení Up End Down Symphony, které soubory společně nazkoušely, přináší pohled na cestu člověka od narození po smrt. Křižovatka žánrů propojuje různé prvky a motivy: ulic, nebe a země, narození a smrti, vzpomínky a přítomnosti, úsměvu a slz, vzletů a pádů.

„Tohle naše představení je nejdivadelnější a zároveň jedno z nejriskantnějších. Akrobati vyskakují do výšky sedmi až devíti metrů, podle náročnosti triku. Takže souhra orchestru s námi je velmi důležitá. Hudebníci se nemůžou držet jen not, ale musí sledovat akci na pódiu, nejsme schopni pokaždé skočit salto na milimetr a sekundu stejně,“ vysvětluje Rostislav Novák ml., režisér a principál Cirku La Putyka.

Dvojicí koncertů s Cirkem La Putyka však projekt Cyklus G pro filharmonii teprve začíná. „V následujících měsících si společně můžeme vychutnat Tata Bojs, hudební poctu Davidu Stypkovi nebo hudbu z filmů. Začátky těchto koncertů jsme posunuli už na osmnáctou hodinu, aby mohly dorazit i děti,“ láká ředitel JFO Jan Žemla na prosincové, lednové a březnové dvoudenní taháky.