Ples začíná pravidelně už v 15 hodin odpoledne. „To proto, aby se lidé po skončení stihli ještě bezpečně vrátit do svých domovů. A někteří z účastníků to až tak blízko nemají. Na náš ples jezdí lidé nejen z Bohumína či dalších okolních měst a obcí, ale až z Morávky v Beskydech,“ řekla za obvod Ostrava-Jih Šárka Zubková.

Kdo by měl v případě akce pro seniory představu unavených důchodců posedávajících u čaje, ohromně by se pletl.

Včerejší ples v Akordu atmosférou totiž připomínal podobné akce o generaci či dvě mladších účastníků. Hlavní hvězdou programu byl moderátor a populární zpěvák Vladimír Hron.

„Na akcích pro seniory vystupuji rád. Je to totiž publikum, které se chce bavit. Často se pak nejen plesy, ale i další zábavné akce rozjedou a spíše než akci důchodců připomínají party teenagerů,“ řekl zpěvák těsně před tím, než vstoupil na podium.

Ilustrační foto
Volná místa v kraji? Firmy hledají lidi hlavně na sociálních sítích

A že ani trochu nepřeháněl, se ukázalo o několik minut později. Zpěvák začal zpívat Matuškovu „Terezu“ a parket byl rázem plný tančících párů. Po ní následoval swingový hit Franka Sinatry (v překladu Dlouhá bílá noc), přibyli na parketu další páry.

Právě na swing čekal 85letý Lubomír Oršula, protože, jak sám přiznal, byl a zůstává hudbou jeho mládí. Na parketu tančil s manželkou Miluškou.

Jediným „zádrhelem“ plesu seniorů, který však ani snaživí pořadatelé bohužel ovlivnit nemohou, zůstává nepoměr mezi ženami a muži. „Ženy jsou tady v převaze. Takže při těch pomalých písních to někdy dopadne tak, že tančíme spolu. Asi se o ty naše chlapy špatně staráme,“ komentovala s nadhledem a úsměvem „nadvládu žen“ paní Věra z Moravské Ostravy.

Deníku se podařilo zjistit, o které nápoje byl na dnešním plesu největší zájem. „Hodně lidí si dává nealko, pánové si objednávají i pivo, dámy pak spíše víno. A když si někdo poručí „tvrdé“, tak to je nejčastěji fernet,“ prozradila obsluha zdejší restaurace.

11. ročník Svatební veletrh Svatba Černá louka, 2. února 2019 v Ostravě.
Svatební veletrh v Ostravě: Barva šatů? Klidně i černé!