Výstava s názvem Deset nabízí sondu do německého umění 21. století. Jedná se o část rozsáhlé kolekce děl, která souvisí s původním záměrem vytvořit soubor středoevropského umění.

"Spolu s výstavou Deset otevíráme i projekty Zisky 2018 GVUO: (Kon)texty Jána Mančušky a Výstavu jednoho díla ze sbírek GVUO / Josef Bolf / V noci. Dílo vybrala šéfredaktorka a fotografka Bára Alex Kašparová," komentovala zahájení výstavy Jana Malášek Šrubařová, tisková mluvčí Galerie výtvarného umění Ostrava (GVUO).

GVUO výstavu připravila ve spolupráci s kurátorem Richardem Adamem. Na čtyřicet uměleckých děl ze sbírky Adam Gallery je prezentováno hned ve dvou sálech Domu umění. Jedná se o rozměrná plátna, kresby, tisky i objekty.

Součástí jsou i edukační programy pro školy, tvůrčí dílny pro veřejnost a komentované prohlídky s kurátory, které se uskuteční 26. února a 19. března v 16.30 hodin.

Díla německých autorů ze sbírky Adam Gallery jsou k vidění až do 24. března.

Dům umění, GVUO je otevřen úterý až neděle od 10 do 18 hodin. Vstupné na všechny výstavy činí 100 korun plné a 50 korun zlevněné. Pro seniory a v neděli je vstup volný.