Ostravští herci s ním před diváky vystoupili celkem šestkrát a za svůj vynikající jevištní výkon sklidili velký ohlas i potlesk.

V hlavních rolích Petruccia a Kateřiny se ve „Zkrocence“ představili Josef Kaluža a Kristýna Leichtová. Skvělé výkony pod taktovkou režiséra režisér Vojtěcha Štěpánka předvedli ale i herci v dalších rolích, jako třeba Jiří Sedláček, Vladimír Polák, Izabela Firlová nebo Albert Čuba.

Po rozverné ostravské hře bude od pátku do neděle Slezskoostravský hrad hostit další premiéru letošních Letních shakespearovských slavností – Zimní pohádku. S tou přijíždějí známí pražští herci v čele s Martinem Hofmannem, Michalem Isteníkem a Cyrilem Drozdou, kteří nedávno zářili v seriálu Most!. Ženských rolí se ujaly známé herečky Petra Špalková, Veronika Arichteva či Alena Mihulová.

Zimní pohádka je příběhem o zničující žárlivosti, naději a zázracích. William Shakespeare ji situoval na Sicílii a do Čech, kterým překvapivě propůjčil moře. Drama se střídá s komedií, nenávist s láskou a zavržení s odpuštěním.

Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě trvají až do 12. srpna a uvedou ještě hry Othello, Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete, Dobrý konec všechno spraví a Komedie omylů. 

Kapela Nedivoč.
Kapela Nedivoč má nový klip o fenoménu selfies